Рада НБУ закликає Кабмін підняти тарифи ЖКГ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада НБУ закликає Кабмін підняти тарифи ЖКГ

Казна та Політика
908
Рада Національного банку України (НБУ) рекомендувала уряду прислухатися до рекомендацій Міжнародного валютного фонду (МВФ) для відновлення програми «стенд-бай».
Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті регулятора за підсумками засідання Ради НБУ, яке відбулося 8 листопада ц.р.
«Рада Національного банку України рекомендувала Кабінету міністрів України:
сприяти поновленню програми “стенд-бай” з Міжнародним валютним фондом…; вжити заходів щодо негайного усунення макроекономічних диспропорцій, які виникають внаслідок збереження окремих адміністративно-регульованих цін і тарифів на економічно необґрунтованому рівні», – йдеться в повідомленні.
Рада також рекомендує сприяти залученню коштів інших глобальних інститутів, таких як Світовий банк, ЄС.
При розробці проекту державного бюджету на 2013 рік Рада НБУ рекомендує уряду врахувати необхідність використання обґрунтованих прогнозних макроекономічних показників і забезпечити низький рівень його дефіциту. А для диверсифікації джерел фінансування дефіциту бюджету пропонується більш активно використовувати випуск державних казначейських зобов’язань для населення.
Рада НБУ вважає доцільною переорієнтацію програм бюджетної підтримки пріоритетних галузей на переважне використання механізму часткової компенсації відсоткових ставок з бюджету. Також рекомендується мінімізувати такі форми підтримки, як безповоротна фінансова допомога (субсидії і т.д.), бюджетне кредитування та державні гарантії.
Також в Раді Нацбанку вважають, що потрібно посилити інвестиційну спрямованість держбюджету.
Нагадаємо, технічна місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) 2 листопада завершила роботу в Україні. Детальної інформації про підсумки візиту в представництві не надали. Під час візиту планувалося розглянути, в тому числі, заходи влади щодо вирішення питання проблемних кредитів, покращення умов для банківського кредитування і пріоритетні напрямки реформ на 2013 рік.
Як повідомлялося, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings вважає, що якщо Україна в 2013 році не буде мати можливості отримати фінансування з боку МВФ, існує ризик подальшого скорочення резервів НБУ і неконтрольованої девальвації гривні.
Раніше українська влада заявляла, що вважає доцільним продовження чинної програми співпраці з МВФ, яка була розпочата в 2010 році, а не розробку нової.
Після схвалення дворічної програми stand-by влітку 2010 року Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 року був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол.
Після цього виділення коштів за програмою було заморожено через невиконання Україною низки взятих на себе зобов’язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас