"Зелена енергетика" програє, якщо переможе Ромні


"Зелена енергетика" програє, якщо переможе Ромні

У секторі альтернативної енергетики США можуть початися масові звільнення, якщо на президентських виборах переможе кандидат від республіканців. Мітт Ромні заявляв, що підтримка сектору буде зменшена, а податкові пільги в цій сфері – скасовані.

Президент США Барак Обама 4 роки тому обіцяв, що знизить залежність країни від викопного палива і створить умови для появи 5 млн робочих місць в секторі відновлюваної енергетики. Однак робочі місця з’являлися повільніше, ніж очікувалося, а адресна підтримка компаній сектора викликала хвилю критики з боку політичних опонентів.

За даними Національного бюро трудової статистики США, програми для підготовки працівників нової енергетики обійшлися бюджету в $435 млн. У них взяли участь 113 тис. людей, з яких близько 31 тис. підписали контракт про наймання з однією з компаній сектору, в якому на кінець 2010 р. було зайнято близько 185 тис. осіб.

Ромні має намір скасувати податкові пільги для покупців сонячних батарей і вітрогенераторів і скасувати субсидії для генеруючих компаній. Зараз уряд виплачує компаніям 2,2 цента за кожен кіловат електроенергії, отриманої з альтернативних джерел, що на третину зменшує операційні витрати в секторі.

Найбільше робочих місць з’явилося у відділах продажів і маркетингу, а також постпродажного обслуговування вітрогенераторів і сонячних батарей, і саме там, швидше за все, пройде перша хвиля звільнень. Підприємства, пов’язані з виробництвом, також знаходяться під ударом: китайські виробники користуються підтримкою з боку уряду КНР. 7 листопада комісія з міжнародної торгівлі США повинна винести рішення стосовно компаній Trina Solar і Suntech Power Holdings. Їх сонячні батареї можуть обкласти додатковим збором, якщо комісія вважатиме, що китайці отримують незаконну перевагу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua