507
Створена карта ризиків повеней на Західному Бузі для України, Білорусі і Польщі
У рамках міжнародного проекту ЄС Flood-wise створена карта ризиків повеней для транскордонної ділянки Західного Бугу на території України, Білорусі та Польщі.
Про це повідомив начальник відділу водного моніторингу та кадастру Центрального науково-дослідного інституту комплексного використання водних ресурсів Білорусі Володимир Корнєєв.
«Карта охоплює 70-кілометрову ділянку Західного Бугу від прикордонного пункту «Домачево» в Білорусі до села Грабово в Україні і включає ділянку території Польщі з містом Влодава. На ній відображені глибини і зони затоплення, а також об’єкти, які можуть до них потрапити. Карта створювалася з урахуванням катастрофічних повеней, які можуть повторюватися один раз на 100 років», – підкреслив В.Корнєєв.
Він зазначив, що в порівнянні з існуючими до цих пір в Білорусі картами ризиків повеней створена в рамках проекту ЄС більш детальна.
«Вона включає градацію за глибинами затоплень, поділ за небезпекою затоплень для інфраструктури. Описує всі проблеми, які можуть виникнути через повені», – сказав В.Корнєєв.
За його словами, передбачено також перелік заходів для зниження ризиків і наслідків повеней.
«Вперше карта ризиків повеней і пропозиції у план управління ними в Білорусі відповідають директиві щодо повеней ЄС 2007 року, яка покликана мінімізувати збитки від цих природних явищ», – зазначив В.Корнєєв.
Довідка. Проект ЄС Flood-wise реалізовувався з 2010 до 2012 року в рамках міжнародної програми INTERREG IVC. В рамках проекту 15 регіональних організацій з управління водними ресурсами з 10 європейських держав розробляли спільні підходи для управління ризиками повеней. У шести транскордонних європейських річкових басейнах країни співпрацювали на регіональному рівні. У проект було залучено наступні річкові басейни: Західний Буг, Ельба, Маас, Рур, Самош і Сотла.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною