Китай проводить економічне "захоплення" Європи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Китай проводить економічне "захоплення" Європи

1942
Обсяги та кількості угод з інвестицій в Європу за участю китайських компаній за останні 6 років стабільно зростали. За прогнозами PwC, інвестиції Піднебесної в Європу будуть продовжувати зростання, незважаючи на економічний спад.
Незважаючи на появу останнім часом ознак уповільнення економічного зростання в КНР і невизначеність, пов’язану з кризою єврозони, інвестування з Китаю до Європи збільшується. Так, у 2006 р. було здійснено 11 подібних угод, а в 2011 році – вже 61 угода. Таким чином, розрив в потоці угод між Європою та Китаєм скорочується. Хоча китайські компанії здійснили менше операцій, насправді вони вклали в європейські об’єкти придбання більше фінансів, ніж компанії Європи – в китайські активи.
Так, потік угод в традиційному напрямку, з Європи в Китай, показує спад – з максимального показника 163 угоди в 2006 році до 85 угод в 2009 році. Після 2009 року це число дещо зросло, оскільки європейські інвестори стимулювали зростання, здійснюючи операції на динамічному китайському ринку.
У першому кварталі поточного року китайські компанії здійснили 32 угоди з інвестицій в Європу, тоді як європейські – лише 26 угод у зворотному напрямку. Таким чином, кількість угод з інвестицій в Європу вперше обігнала кількість угод з інвестицій в Китай. Варто відзначити, що китайські компанії за участю держави є лідерами з вкладень у Європу. При цьому приватні китайські компанії також мають намір розширювати свій бізнес за рахунок придбання компаній за кордоном у різних галузях економіки.
Традиційно Великобританія була найактивнішою на ринку угод злиття і поглинання між Китаєм і Європою, але при цьому потоки угод між двома країнами здійснювалися головним чином в обох напрямках. Так, значний потік інвестицій в Великобританію приходив з Гонконгу. Незважаючи на цю тенденцію, частина китайських інвестицій і в Європі, що діставалася Великобританії, дещо впала за останні 15 місяців. Ключовим європейським напрямком для бізнесу з КНР на ринку злиттів і поглинань стала Німеччина. Схожа ситуація склалася минулого року, коли Франція обійшла Великобританію з інвестицій на китайському ринку злиттів і поглинань.
Найбільш масштабні за сумою операції компаній з Китаю в Європі здійснювалися в сегменті паливно-енергетичного комплексу, гірничодобувної промисловості та інфраструктурних проектів (з 2006 року 12 з 20 великих угод були підписані в цих секторах, а 7 з них були укладені на суму від 1 до 6 млрд євро). Тим не менш, за кількістю операцій лідирують такі галузі, як виробництво промислових товарів, телекомунікації, ЗМІ та високі технології, рітейл і виробництво споживчих товарів.
Раніше повідомлялося, що в очікуванні зміни політичної еліти в КНР американське видання The New York Times викрило близьких прем’єру КНР Вень Цзябао у володінні статком $2,7 млрд через цілу мережу бізнес-структур. Керівництво Піднебесної пообіцяло судитися з виданням за наклеп, закривши доступ до видання на території країни.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас