Ситуація з гривнею зараз кардинально відрізняється від 2008 року - експерт


Ситуація з гривнею зараз кардинально відрізняється від 2008 року - експерт

Передумов для глибокої девальвації гривні немає. Таку думку висловив фінансовий аналітик Дмитро Сологуб в ефірі Українського радіо.

“Коли йдеться про обмінний курс, всі забувають, що крім торговельного балансу, є ще й фінансовий рахунок. Курс – це ціна. А ціна визначається попитом і пропозицією. Так ось платіжний баланс країни – це і є попит і пропозиція на валюту. Так от у нас він перебуває практично на нульовому рівні. Напевно, він буде негативним – ми очікуємо його погіршення до кінця року. Але фінансовий рахунок більш-менш балансує рахунок поточний. Це говорить про те, що передумов для глибокої девальвації немає. Ситуація в принципі кардинально відрізняється від тієї, що була в 2008 році”, – пояснив Сологуб.

За його словами, курс гривні можна було б зробити більш гнучким, проте влада поки не наважується на такий крок.

“Основною мотивацією утримання курсу на поточному рівні залишається, по-перше, політична доцільність, а по-друге, це те, що курс є мірилом стабільності. Хоча коли люди за місяць купують 2 мільярди готівкової валюти, то це складно назвати мірилом стабільності”, – зазначив Сологуб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua