У рейтингу розвитку фінсистеми Україна майже досягла дна: попереду Гана, Бангладеш і Пакистан


У рейтингу розвитку фінсистеми Україна майже досягла дна: попереду Гана, Бангладеш і Пакистан

У рейтингу Всесвітнього економічного форуму за рівнем розвитку фінансової системи Україна опустилася з 54-го до 59-го місця. Такі дані наводяться в рейтингу.

Загальний бал України за рік знизився на 0,06 – до 2,56. У підсумку Україну випередили Гана, Бангладеш і Пакистан (56-58 місця відповідно). Обігнала країна Танзанію, Нігерію і Венесуелу.

Найнижчі місця в України – за інституціональним середовищем та фінансовою стабільністю (60-а позиція). Трохи вище – з банківських послуг (59-е місце), доступності фінансування (56-е місце) і фінансових ринків з діловим кліматом (53-я і 52-а позиція відповідно). При цьому за небанківськими фінансовими послугами Україна посіла 34-е місце, обігнавши Бельгію та Ізраїль.

П’ятірка країн-лідерів у загальному заліку в цьому році не змінилася. Це Гонконг, США, Великобританія, Сингапур і Австралія.

Рейтинг ґрунтується на 120 показниках, які показують стан ринків капіталу, рівень доступу до послуг, а також стабільність системи і можливості бізнесу на території країн.

Як повідомлялося в травні ц.р., Україна, згідно зі звітом ВЕФ, посіла 86-е місце за рівнем залученості у світову торгівлю, опустившись на п’ять щаблів, у порівнянні з 2010 р. (81-е місце). Найближчими сусідами України в рейтингу були Малаві і Домініканська Республіка – 85-е і 87-е місця відповідно. Втім, Російська Федерація посіла за рівнем залученості у світову торгівлю 112-е місце, проте Молдова – 76-е місце, Польща – 48, Угорщина – 47. Відзначимо, що цей рейтинг публікується кожні два роки.

Нагадаємо, що в інших рейтингах ВЕФ Україна також пасе задніх. Так, міжнародна конкурентоспроможність України знаходиться на рівні Ботсвани та Намібії. Згідно з рейтингом конкурентоспроможності, розробленим ВЕФ, в 2011 році Україна посідала 82-е місце серед країн світу.

Також ВЕФ помістив Україну на 54-е місце в рейтингу розвинених фінансових ринків світу. Всього в список, опублікований у грудні 2011 р., потрапили 60 країн. Перше місце в рейтингу вперше посів Гонконг, що обійшов США і Великобританію. Сингапур став четвертим, а першу десятку найрозвиненіших фінансових ринків закривали Австралія, Канада, Нідерланди, Японія, Швейцарія та Норвегія.

Росія в цьому списку посіла 39-е місце, випередивши, серед іншого, такі держави, як Мексика (номер 41), Туреччина (43), Угорщина (47), Аргентина (53). При цьому російський ринок, за оцінками ВЕФ, відставав від таких країн, як Китай (19), Ізраїль (26), Бразилія (30), Польща (33) і Панама (37).

Як повідомлялося напередодні, Україна посіла 71-е місце в рейтингу процвітаючих країн світу. Норвегія очолила цей список, на другій позиції – Данія, першу трійку замикає Швеція. У рейтингу 2012 р., що складається лондонським Legatum Institute, США вперше не увійшли в першу десятку найбільш процвітаючих країн планети і посіли 12-й рядок. Україна ж пропустила вперед Ботсвану (70), Колумбію (69) і Парагвай (68). Слідом за Україною йдуть Перу (72), Марокко (73) і Південна Африка (74).

В кінці жовтні ц.р. стало відомо, що Україна в рейтингу Doing Business-2013, що складається Світовим банком (СБ) та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), злетіла на 15 позицій – до 137-го місця. При цьому Київ поліпшив свої позиції з оподаткування в рейтингу Doing Business на 18 рядків. Пізніше голова комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутинник заявив, що рейтинг Doing Business-2013 заснований на даних 2011 року.

Нагадаємо, Всесвітній економічний форум (ВЕФ) – це створена в 1971 р. швейцарська неурядова організація, найбільш відома проведенням щорічних зустрічей в Давосі. На ці зустрічі запрошуються провідні керівники бізнесу, політичні лідери, провідні мислителі та журналісти. Предметом обговорення є найгостріші світові проблеми, включаючи охорону здоров’я та охорону навколишнього середовища.

Членами ВЕФ є близько 1000 великих компаній і організацій з різних країн світу. Постійний виконавчий орган – Рада директорів. Штаб-квартира розташована в передмісті Женеви – Колоньї. Бюджет формується за рахунок щорічних членських внесків і коштів, внесених учасниками Форуму. Склад учасників щорічно переглядається. Засновник і беззмінний керівник ВЕФ – професор зі Швейцарії Клаус Шваб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua