Золотовалютні резерви України до кінця року можуть знизитися до критичного рівня


Золотовалютні резерви України до кінця року можуть знизитися до критичного рівня

Золотовалютні резерви Національного банку України (НБУ) до кінця 2012 року, за умови збереження нинішньої курсової політики, можуть знизитися до критичного рівня 25 млрд дол. Про це йдеться в аналітичному огляді від Sberbank Investment Research.

“Скорочення золотовалютних резервів, імовірно, продовжиться до кінця року, і їх рівень поступово наблизиться до безпечного порогу, еквівалентного вартості очікуваного імпорту товарів і послуг за три місяці (або 25 млрд дол), якщо тільки влада не вирішить скоригувати чинний режим де-факто фіксованого обмінного курсу”, – йдеться в аналітичному огляді.

При цьому аналітики відзначають, що зміна політики обмінного курсу передбачала б порівняно помірне ослаблення гривні – приблизно до 8,5 грн за долар до кінця року.

В огляді наголошується, що валові золотовалютні резерви у вересні скоротилися на 0,7 млрд дол з рівня серпня і на 1 жовтня становили 29,3 млрд дол. Їх скорочення пов’язане з підвищеним попитом на готівкову іноземну валюту з боку населення на початку вересня через тимчасову нестабільність на валютному ринку країни. За вересень чисті купівлі іноземної валюти населенням склали 1,8 млрд дол проти 0,7 млрд дол в серпні.

“Хоча додаткове розміщення суверенних єврооблігацій принесло бюджету 0,6 млрд дол, весь приплив іноземного капіталу був нижче обсягу погашень зовнішнього боргу, внутрішнього попиту на готівкову валюту і фінансування дефіциту рахунку поточних операцій”, – зазначається в огляді.

Аналітики Sberbank Investment Research не відкидають, що з урахуванням недавніх тенденцій дефіцит рахунку поточних операцій може досягти 11-12 млрд дол в 2012 році, що близько до 6,0-6,5% ВВП.

Завдяки додемісії суверенних єврооблігацій у вересні найближчим часом ситуація із зовнішнім фінансуванням в Україні очікується стабільною. Тим не менш, слабкий зовнішній попит на метали і невизначеність на світових фінансових ринках віщують не кращі довгострокові перспективи платіжного балансу.

Як повідомлялося, золотовалютні резерви НБУ у вересні скоротилися на 2,5% – до 29,255 млрд дол. За січень-вересень резерви знизилися на 8%, або на 2,540 млрд дол (з 31,795 млрд дол).

За попередніми даними НБУ, в січні-серпні ц.р., порівняно з відповідним періодом 2011 року, позитивне сальдо платіжного балансу скоротилося до 0,304 млрд дол з 2,119 млрд дол роком раніше. Дефіцит поточного рахунку збільшився в 1,7 рази – до 8,164 млрд дол. Профіцит капітального і фінансового рахунку зріс на 22% – до 8,468 млрд дол, в тому числі сальдо прямих інвестицій скоротилося на 7% – до 4,330 млрд дол.

Дефіцит зовнішньої торгівлі України (за попередніми даними) у січні-серпні 2012 року, порівняно з відповідним періодом 2011 року, збільшився в 1,6 рази – до 8,563 млрд дол. За даними Нацбанку, експорт товарів і послуг збільшився на 2,5% – до 58,941 млрд дол, імпорт – на 7,5%, до 67,504 млрд дол.

Дефіцит платіжного балансу України за підсумками 2011 року склав 2,448 млрд дол, в порівнянні з профіцитом 5,031 млрд дол за 2010 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua