Греція погіршила економічний прогноз на 2013 рік


Греція погіршила економічний прогноз на 2013 рік

Уряд Греції в середу погіршив економічний прогноз на 2013 рік у рамках представлення парламенту нового проекту бюджету, який передбачає більш різке скорочення пенсій, зарплат та соціальних допомог відповідно до умов міжнародних кредитів, повідомляє агентство Bloomberg.

Згідно з уточненим прогнозом, ВВП Греції втратить у наступному році 4,5%, а не 3,8%, як передбачалося в попередньому проекті бюджету, оприлюдненому 1 жовтня. Таким чином, рецесія в країні продовжиться шостий рік поспіль.

Грецька влада має намір зменшити бюджетний дефіцит з 6,6% ВВП цього року до 5,2% ВВП в наступному.

“Новий план зробить внесок у переведення грецької економіки в благотворний цикл податково-бюджетної стабільності і зростання. Цей план зажадав загальнонаціональних зусиль, і ми ні в якому разі не повинні допустити, щоб вони були змарновані”, – заявив міністр фінансів Греції Янніс Стурнарас.

Проект включає пакет заходів загальним обсягом 9 млрд євро, спрямованих на зниження дефіциту держбюджету: підвищення пенсійного віку з 65 до 67 років, скорочення зарплат у бюджетному секторі, пенсій і різних допомог, зменшення видатків на охорону здоров’я, освіту та оборону. На початку місяця передбачалися заходи на суму 7,8 млрд євро.

За оцінками уряду, держборг Греції досягне в 2013 році 189,1% ВВП, або 346,2 млрд євро, в порівнянні зі 175,6% ВВП, або 340,6 млрд євро, в цьому році.

Міжнародний валютний фонд очікує скорочення грецької економіки на 6% в 2012 році і на 4% в 2013 році, зростання держборгу зі 170,7% ВВП до 181,8% ВВП при зниженні бюджетного дефіциту з 7,5% ВВП до 4,7% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua