Зростання української економіки гальмує слабкий зовнішній попит і ситуація на грошово-кредитному ринку - експерт


Зростання української економіки гальмує слабкий зовнішній попит і ситуація на грошово-кредитному ринку - експерт

Основними факторами, які гальмують зростання української економіки в 2012 році, є відносно низький урожай, слабкий зовнішній попит, а також несприятлива ситуація на грошово-кредитному ринку, повідомила економіст ІК «Трійка Діалог Україна» Ірина Піонтковська.

Вона зазначила, що в реальному секторі в третьому кварталі поточного року тривало зниження ділової активності, обумовлене погіршенням ситуації в промисловості та сільському господарстві. Промислове виробництво скоротилося на тлі низького зовнішнього попиту, а падіння виробництва в сільському господарстві було зумовлено високою базою порівняння і менш сприятливими погодними умовами в 2012 році.

Крім того, за словами І.Піонтковської, відзначалися також ознаки спаду внутрішнього попиту – про це свідчить уповільнення зростання обороту роздрібної торгівлі (в серпні приріст з рівня річної давності склав 10,6%) і посилення спаду в будівництві (мінус 8,0% з рівня річної давності в серпні після падіння на 6,2% у липні).

«Ми не змінюємо свій прогноз зростання ВВП на 2012 рік (близько 1,5%), припускаючи, що зниження внутрішнього попиту буде поступовим, і ситуація на зовнішніх ринках не буде погіршуватися», – говорить експерт.

За оперативними даними Держстату, ВВП України в третьому кварталі 2012 року скоротився, в порівнянні з третім кварталом 2011 року, на 1,3%, а порівняно з другим кварталом 2012 року з урахуванням сезонного фактору – на 1,2%.

Зростання ВВП країни у ІІ кварталі 2012 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року, склало 3%, в I кварталі – 2%.

У третьому кварталі 2011 року зростання ВВП України проти аналогічного періоду 2010 року (у постійних цінах 2007 року) склало 6,6%.

25 жовтня Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз зростання ВВП України в 2012 році до 1% проти 2,5% травневого прогнозу.

Рейтингове агентство Fitch в жовтні оприлюднило свій прогноз про скорочення зростання реального ВВП України в 2012 році до 0,5%, в 2013 році – до 3,2%.

Світовий банк у липні погіршив прогноз зростання ВВП України в 2012 році з 2,5% до 2%, а в квітні Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання ВВП країни в поточному році з 4,8% до 3%. Зростання ВВП України в 2013 році очікується на рівні 3,5%.

Довідка УНІАН. Державний бюджет України на 2012 рік розрахований, виходячи з урядового прогнозу зростання ВВП на рівні 3,9%, інфляції – на рівні 7,9%.

Зростання реального валового внутрішнього продукту України в 2011 році проти 2010 року склало 5,2%, номінальний ВВП – 1 трлн 314 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua