Банкіри прогнозують збереження високих ставок на кредитному міжбанку у найближчі дні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри прогнозують збереження високих ставок на кредитному міжбанку у найближчі дні

Кредит&Депозит
818
Ставки на міжбанку на кредити “овернайт” у гривні, які досягли за останній тиждень 40-50%, можуть у найближчі дні зберігатися на високому рівні у зв’язку з низькою гривневою ліквідністю банків, вважають опитані агентством “Інтерфакс-Україна” експерти.
“Банки різко збільшують ставки в гривні на міжбанку, оскільки залишки на коррахунках фінустанов становлять в останні дні в середньому 17-18 млрд грн. Оскільки НБУ продовжує політику з абсорбування гривні з ринку, ставки на кредитному міжбанку будуть зростати”, – сказав дилер банку з іноземним капіталом.
При цьому він зазначив, що низька ліквідність банків знижує тиск на курс гривні, але може негативно вплинути на кредитування реального сектора економіки.
Як зазначив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, середні ставки за кредитами “овернайт” у гривні становлять 46,3%, але окремі котирування досягають 80-90%, тоді як “овернайт” в доларах не перевищує 0,5%.
“В кінці місяця банки формують резерви в гривні, чим і обумовлений різкий попит на національну валюту в даний час. На початку місяця, коли банки завершать формування резервів, попит на гривню знизиться, і ставки на міжбанку стабілізуються”, – вважає він.
Разом з тим, голова правління середнього банку з вітчизняним капіталом вважає, що ситуація на кредитному міжбанку є результатом штучного стримування курсу гривні від плавної девальвації, необхідність якої назріла ще навесні поточного року.
“Котирування на кредити “овернайт” у гривні, що досягають 80-90%, – результат політики НБУ щодо різкого скорочення гривневої ліквідності з метою запобігання девальвації курсу гривні. Якщо така політика буде зберігатися тривалий час, я не відкидаю, що окремі банки можуть не впоратися з ситуацією і зіткнуться з серйозними фінансовими проблемами”, – сказав він.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас