Переформатування Кабінету міністрів і зміна його кадрового складу можливі - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Переформатування Кабінету міністрів і зміна його кадрового складу можливі - експерт

212
Переформатування Кабінету міністрів і зміна його кадрового складу можливі, але вирішення цього питання залежатиме від позиції Президента України Віктора Януковича. Таку думку висловив заступник генерального директора – директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.
«За нинішньою Конституцією, Кабмін складає повноваження не перед новообраним парламентом, а тільки в разі обрання нового президента. Тобто прямого зв’язку (між нинішніми виборами і зміною уряду – ред.) і правових підстав для того, щоб змінювати Кабінет міністрів, немає. Виходить, що це внутрішня справа влади, і вирішення питання залежатиме від позиції Президента, який має повноваження змінити уряд або окремих його членів», – підкреслив експерт.
Він також звернув увагу, що доцільність такого рішення буде залежати від багатьох факторів. «Говорити щось важко до того, поки ми не побачили новий парламент, його керівництво. Крім того, багато що буде залежати від оцінки виборів з боку Заходу», – підкреслив Ю.Якименко.
Разом з тим, за його словами, переформатування уряду можливе.
«Переформатування уряду можливе, але, мабуть, це стане предметом внутрішньогрупових домовленостей влади. Є можливість скористатися виборами: мовляв, уряд прийме нові форми, туди увійдуть нові люди, але поки говорити про це напевно досить складно», – зазначив експерт.
Він також закликав не переоцінювати факт приходу партії «Свобода» в парламент і не чекати від цього зовнішньополітичних змін. «Я б не переоцінював факт приходу «Свободи» до парламенту, тому що радикалізм «Свободи» буде проявлятися в тому, що стосується захисту українських цінностей, ідентичності, мови», – сказав Ю.Якименко.
За його словами, результат голосування і проходження «Свободи» стало відповіддю на радикалізацію використання того ж мовного питання з боку Партії регіонів. Закон Колесніченка, за словами експерта, багато в чому сприяв тому, що ПР, з одного боку, повернула собі частину електорату, але з іншого – частина виборців вирішила проголосувати за «Свободу» в цій ситуації. «Зовнішньополітичних незручностей від «Свободи» я поки не бачу. Ця політична сила виступає частиною опозиційної коаліції, яка відстоює європейські цінності. І це багато в чому виявиться стримуючим фактором», – поділився думкою експерт.
За підсумками обробки 50,67% протоколів дільничних виборчих комісій з підрахунку голосів на виборах народних депутатів, які відбулися 28 жовтня, ПР набирає 35,02%, “Батьківщина” – 21,99%, КПУ – 14,89%, “УДАР” – 12,87% голосів, “Свобода” – 8,34%. При цьому «Свобода» випередила ПР за результатами голосування на виборчих дільницях за кордоном.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас