РФ висуває нові умови для української знижки на газ


РФ висуває нові умови для української знижки на газ

Однією з перешкод для створення міжнародного газотранспортного консорціуму з управління українською ГТС за участю «Газпрому» є приєднання України до Європейського енергетичного співтовариства.

Про це заявив посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

«Виникла ідея про те, що може бути створений газовий консорціум, учасниками якого можуть бути або Росія-Україна, або Росія-Україна-споживачі газу в Європі, наприклад, якась німецька компанія. І створення такого консорціуму передбачає врегулювання питання, пов’язаного з тими обмеженнями, які містяться в так званих другому і третьому енергопакетах, які не дають можливість «Газпрому» бути учасником цього газового консорціуму без якоїсь внутрішньої реструктуризації, що для російської сторони є неприйнятним», – сказав він журналістам у неділю в Києві.

Зурабов підкреслив, що якщо Україна хоче вирішити питання, пов’язане з вартістю газу для української сторони, використовуючи ідею створення газового консорціуму, то їй необхідно усунути ті перешкоди, які цьому можуть перешкодити.

«Можливо, буде знайдена інша схема, за якої питання, що має відношення до ціни на газ для України, може бути з урахуванням українських інтересів вирішено позитивно», – відповів він на питання про те, чи наполягає Росія, щоб Україна вийшла з Європейського енергетичного співтовариства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua