Українці хочуть страхувати себе від падіння бурульки на голову і звільнення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці хочуть страхувати себе від падіння бурульки на голову і звільнення

619
Українці все більше турбуються про свою безпеку і замовляють страховку. За даними Ліги страхових організацій, цього року кількість людей, які купили поліс, у порівнянні з 2011 роком збільшилася. Беруть, в першу чергу, автостраховки (обов’язкову автоцивілку і обов’язкове для кредитних авто КАСКО), але крім того, стали більше купувати поліси для нерухомості та медичну страховку. Застрахувати себе від нещасного випадку можна на суму від 20 грн: «У цьому випадку максимальна сума виплати становитиме 1000 грн. Але якщо ви зламали руку, і ваше лікування вимагає, наприклад, 500 грн, то виплатять вам тільки їх, а залишок суми буде чекати до наступного нещасного випадку», – говорить співробітник страхової компанії Андрій. Страхування авто коштуватиме 6-12% від його вартості, то ж стосується майнового страхування.
Що стосується незвичайних полісів, то в нашій країні їх не роблять, причому з вини самих страхових компаній. «Сегодня» звернулася в кілька з них із проханням застрахуватися від застрявання в ліфті, падіння курсу долара і розлучення. Але – на жаль! «Щодо застрявання в ліфті – ви можете застрахувати себе від нещасного випадку і включити в договір такий пункт. Однак, щоб отримати компенсацію, вам потрібно не тільки застрягти, але ще і зламати ногу або отримати напад астми», – повідомила нам Марія, менеджер однієї зі страхових компаній. Те саме стосується і розлучення: гроші ви отримаєте тільки в разі, якщо безпосередньо через розрив у вас загостриться хвороба.
«В принципі, ви можете застрахувати що завгодно, але тільки якщо ваш випадок підходить під одну зі стандартних програм. Наприклад, можна замовити страхування від нещасного випадку і вказати в договорі пункти на зразок «падіння з підйомного крана», «напад грабіжника» або «травма, отримана в спортзалі». С незвичайними замовленнями, наскільки я знаю, в Україні поки ніхто не працює, тому що це дуже дорого і не вигідно ні клієнту, ні компанії», – зазначив страховик Андрій.
Люди, чия професія пов’язана з підвищеним ризиком, наприклад, спортсмени або міліціонери, отримують державну страховку, інші можуть прописати виробничі травми у своєму договорі. «Насправді нестандартне страхування законом у нас не заборонено. Просто немає компаній, готових за нього взятися, тому що всі працюють тільки за стандартними програмами», – говорить президент асоціації страхових організацій Наталія Гудима. За її словами, вводити незвичайні види страхування в Україні почнуть тільки тоді, коли все населення буде охоплено стандартними: «Починати розмовляти про щось таке можна, коли у кожного українця буде як мінімум 5 полісів», – додала Гудима.
За кордоном незвичайні страхові послуги вже давно нікого не дивують. Наприклад, в Німеччині можна застрахуватися від викрадення інопланетянами, в Британії – від непорочного зачаття або випадіння волосся, шведи легко отримують компенсації за штраф за перевищення швидкості або неправильне паркування, а голландці страхуються від введення «сухого закону» або програшу в лотерею.
Нам про таке залишається лише мріяти, що ми і робимо: «Я спершу застрахувала б себе від нещасливого кохання, а потім – від звільнення», – каже киянка Ольга. Ксенія з Дніпропетровська хотіла б отримувати компенсації за сварки на роботі або звільнення, а Ганна з Харкова хоче оформити страховку від падіння бурульки на голову.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас