Україні дуже невигідно купувати газ у Росії - Янукович


Україні дуже невигідно купувати газ у Росії - Янукович

Україні невигідно купувати дорогий російський газ.

Про це на брифінгу в Харкові сказав журналістам Президент України Віктор Янукович.

«Нам дуже невигідно, дуже дорого купувати газ сьогодні в Росії, тому ми будемо робити все, щоб купувати газ дешевше», – сказав В.Янукович.

За його словами, Україна готова шукати альтернативні російським джерела газу.
«Будемо купувати його там, де це можна, і не тому, що ми погано ставимося до Росії, тому, що нам це невигідно. Я думаю, що наші російські партнери це добре розуміють. Коли вони все це зважать, і ми разом з ними тоді знайдемо рішення», – сказав Президент.

Він підкреслив, що Україна готова до партнерського діалогу. «Компроміс – це те, що завжди відкриває шлях до рішення. Компроміс – це коли дві країни в чомусь поступаються одна одній. Ми готові, щоб це було, як кажуть, в рівних частках. Ми обговорюємо ці питання. Якби це було просте питання, ми б його давно вирішили, воно дуже непростий, але я впевнений в тому, що іншого шляху немає», – сказав В.Янукович.

Як повідомлялося, 22 жовтня під час спільної заяви для преси за підсумками переговорів з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним в державній резиденції в Ново-Огарьово В.Янукович сказав, що переговори з Росією про ціну на газ для України тривають. При цьому він підкреслив, що «ми розраховуємо вийти на економічно обґрунтовану і справедливу формулу встановлення ціни на газ для нашої країни».

23 жовтня в Сімферополі В.Янукович повідомив, що має намір обговорити питання постачання російського газу в Україну і ціну на нього на зустрічі з керівництвом РФ, яка, можливо, відбудеться в листопаді.

«Вже в листопаді ми знову будемо зустрічатися і обговорювати ці питання, планується держвізит, бізнес-форум у Нижньому Новгороді», – сказав Президент, коментуючи підсумки переговорів з російським колегою Володимиром Путіним.

Глава держави заявив також, що питання може вирішити пакетну угоду, і зазначив, що зацікавлені сторони, як у Росії, так і в Україні, працюють над газовим питанням.

Згідно з контрактом, підписаним НАК «Нафтогаз України» з «Газпромом» 19 січня 2009 року, ціна газу для України (з урахуванням знижки в 100 доларів за 1 тис. кубометрів по Харківському угодою 2010 року) становила – в першому кварталі 2012 року близько 416 доларів за тисячу кубометрів, у другому кварталі – 425 доларів, у третьому – 426 доларів, у четвертому очікується 432 долари.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua