Єврокомісія дозволила податок на фінансові транзакції


Єврокомісія дозволила податок на фінансові транзакції

Єврокомісія виступила за надання 10 державам ЄС спеціального права на обкладення податком фінансових транзакцій.

Вищий виконавчий орган Євросоюзу вважає, що такий крок, що не суперечить загальноєвропейському законодавству, дозволить державам зібрати необхідні для поповнення бюджетів кошти.

До списку країн, які побажали збирати такі податки, увійшли Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Греція, Португалія та інші.

Раніше в рамках ЄС державам не вдалося домовитися про єдиний податок на фінансові операції. Тоді окремі країни вирішили ввести такий податок самостійно. Інші сказали, що в принципі не заперечують проти цієї ідеї, але готові здійснити її тільки тоді, коли вона буде введена у всіх світових фінансових центрах. Категорично проти виступила Великобританія.

Незважаючи на те, що ставка цього податку, прозваного «робінгудівським» або «податком Тобіна», буде невеликою, загальна сума може набратися значна. Єврокомісія її оцінює в 57 мільярдів євро, якби податок застосовувався по всій Європі.

Багато країн ЄС останнім часом змушені різко посилювати фінансову політику, знижуючи витрати і підвищуючи податки і збори. Це необхідно для подолання боргової кризи, яка поставила на межу фінансового краху відразу кілька держав єврозони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua