Україна витратила 516 млн грн. на миротворчі операції з порушеннями - Рахункова палата


Україна витратила 516 млн грн. на миротворчі операції з порушеннями - Рахункова палата

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених у 2010-2011 роках та І півріччі 2012 року Міністерству оборони України на забезпечення участі у міжнародних миротворчих операціях, і дійшла висновку, що отримані з державного бюджету на зазначену мету 516 млн грн витрачені в основному відповідно до вимог бюджетного законодавства. Разом з тим у встановлених аудитом приватних випадках кошти витрачалися неефективно через недостатність внутрішнього контролю та неналежне управління ними з боку головного розпорядника. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

“Придбання товарно-матеріальних цінностей та послуг здійснювалося Міноборони за цінами, вищими від їх середньої вартості, визначеної паспортами відповідних бюджетних програм. Головний розпорядник, всупереч законодавству, неправомірно вносив у ці паспорти зміни з урахуванням фактичної вартості вже придбаних товарів чи послуг, середня вартість яких перевищувала заплановану”, – сказано в повідомленні прес-служби.

Там також вказується, що, зокрема, ЗАТ “Інтертранс” за завищеними цінами здійснило перевезення особового складу та техніки миротворчого контингенту в Косово, отримавши з держбюджету за послуги 1 млн грн. Ще півмільйона гривень було втрачено через зволікання з рішенням щодо купівлі автомобілів УАЗ, які призначалися для використання в зоні конфлікту і ціна на які зросла на зазначену суму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua