"Роснафта" викупила 100% акцій ТНК-BP за $61 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Роснафта" викупила 100% акцій ТНК-BP за $61 млрд

879
ВАТ “Роснафта” викуповує 100% акцій ТНК-BP у консорціуму AAR і британської нафтової компанії BP. Загальна сума угоди склала 61 млрд дол., повідомив глава “Роснафти” Ігор Сечін.
До цього BP оголосила про підписання попередньої угоди про основні умови продажу своєї 50%-ої частки в ТНК-ВР російській нефтегазововій компанії “Роснафта”. За умовами угоди, “Роснафта” погодилася в принципі викупити частку ВР в ТНК-ВР.
Пропонована угода складається з двох частин. Спочатку ВР продасть 50% частку в ТНК-ВР “Роснафті” за 17,1 млрд дол. грошовими коштами і пакет з 12,84% акцій “Роснафти”. У рамках другої частини угоди 4,8 млрд дол. з отриманих грошових коштів ВР має намір направити на придбання додаткових 5,66% акцій “Роснафти” в уряду Російської Федерації. BP придбає акції “Роснафти” в уряду РФ за ціною 8 дол. за акцію (з премією в розмірі 12% до вартості акцій “Роснафти” на момент закриття торгів в день подачі заявки “Роснафти” (18 жовтня 2012 р.).
Підписання остаточних угод зумовлене необхідністю отримання згоди російського уряду на продаж пакета з 5,66% акцій “Роснафти”. Очікується, що продаж частки ВР в ТНК-ВР і ця додаткова інвестиція в “Роснафту” будуть здійснені одночасно.
Таким чином, після завершення пропонованої угоди ВР отримає пакет з 18,5% акцій “Роснафти” і 12,3 млрд дол. грошовими коштами. З урахуванням уже наявного у ВР пакету з 1,25% акцій “Роснафти” частка ВР в акціонерному капіталі російської компанії складе 19,75%. При такій пайовій участі ВР, як очікується, зможе розраховувати на включення у звітність своєї частки в прибутках, видобутку і запаси “Роснафти” за принципом пайової участі. Крім того, ВР очікує отримати два місця в раді директорів “Роснафти”, яка складається з дев’яти членів.
У відповідності з угодою, у ВР і “Роснафти” є ексклюзивний період (90 днів) на узгодження всіх деталей угод купівлі-продажу. Після підписання остаточних документів для їх закриття потрібне виконання прийнятих у таких випадках умов, включаючи одержання схвалення з боку урядових, регулюючих і антимонопольних органів. Очікується, що це відбудеться протягом першої половини 2013 р. ВР також погодиться не продавати ніяку частину з придбаних у ході операції акцій “Роснафти” протягом 360 днів після її завершення.
Раніше на майбутню угоду відреагувало міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings. Згідно з думкою агентства кредитний рейтинг “Роснафти” може опинитися під тиском у разі купівлі 50% акцій ТНК-BP.
За оцінками рейтингового агентства, “Роснафта” зможе позичити до 15 млрд дол. і зберегти поточний рейтинг. У повідомленні Fitch йдеться, що при великих запозиченнях і слабкій зміні дивідендної політики та її інвестпланів рейтинг може бути знижений.
У разі появи об’єднаної компанії, “Роснафта” стане найбільшим у світі нафтовидобувальником серед публічних компаній і займе 4,5% світового ринку. Її капіталізація перевищить 100 млрд дол., а доведені запаси складуть 32,5 млрд барелів нафтового еквіваленту. Частка “Роснафти” на російському ринку зросте вище 50%.
Інформація про те, що “Роснафта” висловила потенційний інтерес у придбанні акцій ТНК-ВР УВР, з’явилася ще в червні 2012 р. 8 жовтня ц.р. AAR запустив процес “дзеркального мораторію” на дії з належним йому 50-відсотковим пакетом акцій ТНК-ВР. Консорціум повідомив ВР про своє бажання продати або весь пакет, або його частину третьому інвестору або вивести акції ТНК-ВР на IPO.
Зазначимо, в Україні ТНК-ВР належить Лисичанський нафтопереробний завод. Питання продажу цього заводу є однією з причин затримки підписання угоди з “Роснафтою” про продаж їй 50% в ТНК-BP.
НК “Роснафта” належить на 75,16% державному ВАТ “Роснафтогаз”, рештою акцій володіє широке коло інвесторів. До 2015 р. держава планує передати інвесторам до 25% в статутному капіталі компанії. Аудовані доведені запаси “Роснафти” за класифікацією PRMS на кінець 2010 р. становили 22,77 млрд бар. нафтового еквіваленту. У 2011 р. видобуток вуглеводнів компанії зріс у порівнянні з попереднім роком на 2,5% – до 122 млн т нафти і газового конденсату. Чистий прибуток “Роснафти” за МСФЗ в І півріччі 2012 р. знизився на 45,3% – до 3,2 млрд дол. Чистий прибуток “Роснафти”, за російськими стандартами (РСБО), в I півріччі 2012 р. склав 64,453 млрд руб. (близько 2 млрд дол.).
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас