Держборг єврозони досяг майже 90% ВВП


Держборг єврозони досяг майже 90% ВВП

Сукупний дефіцит бюджету країн єврозони в минулому році різко скоротився після того, як держави валютного союзу зробили безпрецедентне зниження видатків. Про це повідомляє Reuters. Водночас заборгованість єврозони збільшилася за підсумками 2011 року з 85,4 до 87,3 відсотка сумарного ВВП.

Скорочення дефіциту відбулося багато в чому за рахунок Німеччини, де різниця між витратами і доходами опустилася до 0,8 відсотка, тоді як рік тому вона становила 4,1 відсотка ВВП. Значне скорочення відбулося і в Ірландії – з 30,9 до 13,4 відсотка. Втім, вибухове зростання дефіциту в 2010-му сталося через необхідність вкласти колосальні кошти в підтримку банківського сектора, який опинився на межі розорення.

Борг Ірландії продовжив зростати, перевищивши позначку в 100 відсотків ВВП. Найгірший показник як і раніше має Греція, чиї борги становлять 170 відсотків (дані не враховують реструктуризацію боргу, що скинула з колишньої цифри близько 40 відсотків ВВП). Грекам вдалося скоротити і дефіцит бюджету, але за середньоєвропейськими мірками він як і раніше дуже великий, складаючи 9,4 відсотка. В середньому по єврозоні цей показник перебуває на рівні в 4,1 відсотка.

Трохи скоротила дефіцит і Іспанія, яка теж зараз перебуває в епіцентрі боргової кризи, – з 9,7 відсотка до тих же 9,4 відсотка. Показник 2011 року був у підсумку скоректований у бік підвищення на 0,9 процентного пункту. Однак її держборг залишається порівняно невеликим, складаючи лише 69,3 відсотка ВВП (у 2010 році – 61,5 відсотка).

Португалія, яка вже є одержувачем допомоги з Брюсселя, понизила дефіцит більш ніж удвічі до 4,4 відсотка ВВП, але її борг різко зріс, досягнувши позначки в 108 відсотків від обсягу економіки.

В цілому зростання відносних обсягів боргу пов’язане з тим, що економіка багатьох країн єврозони в минулому році скорочувалася, через що навіть значне зниження дефіциту їм не допомогло.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua