Бундесбанк не відкидає скорочення ВВП Німеччини в IV кварталі


Бундесбанк не відкидає скорочення ВВП Німеччини в IV кварталі

Бундесбанк, центральний банк ФРН, не відкидає скорочення економіки країни в поточному кварталі, незважаючи на зростання, що спостерігалося з початку року, всупереч ослабленню підйому в світовій економіці в цілому.

“Посилилися ознаки того, що після відчутного економічного зростання в третьому кварталі 2012 року в останньому кварталі року буде стагнація або навіть невелике зниження валового внутрішнього продукту”, – йдеться в щомісячній доповіді Бундесбанку.

У II кварталі ВВП Німеччини зріс на 0,3%, офіційні дані за III квартал поки не були опубліковані.

За оцінками німецького Центробанку, будівництво житла і споживання в приватному секторі як і раніше підтримують економіку країни, однак події за кордоном, в першу чергу, боргова криза і рецесія в єврозоні дуже несприятливо позначаються на експорті та промисловому виробництві ФРН.

Вливання ліквідності Європейським центральним банком (ЄЦБ) лише посилюють дисбаланс в економіці єврозони, вважають експерти Бундесбанку. Як повідомляє MarketWatch, ЦБ Німеччини закликав уряд ЄС покласти край подібним спотворенням, підкресливши, що різниця в дохідності держоблігацій окремих країн єврозони повинна відображати фактичні відмінності в рівні ризику по валютному блоку.

Практично всі міста і населені пункти Німеччини в 2012 році зможуть забезпечити збалансований бюджет, вказано в доповіді Бундесбанку. За даними ЦБ, на 30 червня сукупний профіцит муніципальних бюджетів по країні склав 2 млрд євро, що було вдвічі більше, ніж на кінець II кварталу 2011 року. За підсумками 2011 року в цілому дефіцит муніципальних бюджетів становив 3 млрд євро.

Раніше в понеділок міністерство фінансів ФРН повідомило про зростання податкових надходжень до федерального бюджету на 4,2% у вересні в порівнянні з тим же місяцем минулого року, переважно за рахунок ПДВ і податку на доходи фізичних осіб. За 9 місяці 2012 року податкові збори збільшилися на 5,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua