Україна щороку втрачає $2,5 млрд через заморожені заощадження


Україна щороку втрачає $2,5 млрд через заморожені заощадження

Україна щороку втрачає близько 2,5 млрд доларів через те, що українці здебільшого заморожують заощадження в іноземній валюті, а не вкладають їх в економіку країни.

Про це сказав керуючий партнер інвестиційної компанії “Капітал Таймс” Ерік Найман на прес-конференції у Києві.

“Україна щороку втрачає або “недозаробляє” 2,5 млрд доларів. Це те, що могло б додатково приносити до 1,5% ВВП. Просто через знерухомлену готівку”, – сказав Ерік Найман.

За його словами, українці традиційно зберігають гроші у готівковій іноземній валюті, при цьому норма заощаджень в Україні значно перевищує норму заощаджень у країнах з розвиненою економікою, при цьому її ефективність заощаджень надто низька. На думку аналітика, це є однією з причин бідності нашої країни

“Це не ті заощадження. Уявіть, що ми купуємо каміння й зберігаємо у каміннях. У нас повні поля каміння, воно лежить, і що далі? Ми зберігаємо у камінні, а весь світ зберігає заощадження у тому, що запускається в економіку. І економіка працює”, – пояснив аналітик.

Він підкреслив, що велика частина заощаджень знерухомлюється у готівковій валюті у банківських скриньках. За його підрахунками, ця сума становить близько 40 млрд доларів. На думку Наймана, саме заможні люди схильні таким чином зберігати свої заощадження.

“Бідні й середній клас, в основному, тримають гроші в банках, а “верхівка” трамбує скриньки” – сказав Е.Найман.

За підрахунками фінансового аналітика, 30-35% цих грошей обслуговують тіньовий сектор економіки, а 24 млрд дол лежать “мертвим вантажем”. Якщо вкласти ці гроші в економіку України, на них можна заробити близько 10% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua