На світовому споживчому ринку гряде революція — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На світовому споживчому ринку гряде революція

4289
Трансформація попиту відбувається в широкому діапазоні секторів: від одягу до індустрії подорожей, від IT до фінансових послуг. Споживча революція в усьому світі не за горами – і вона буде зумовлена безпрецедентним розширенням світового середнього класу. Майже 3 млрд осіб – понад 40% населення Землі – стануть представниками середнього класу до 2050 р., при цьому практично всі вони живуть сьогодні в країнах, що розвиваються. Ми прогнозуємо, що споживчий ринок країн, що розвиваються, складе майже дві третини від світового обсягу споживання в 2050 р. в порівнянні з приблизно однією третьою на сьогоднішній день.
У наших попередніх звітах “Світ у 2050 році” (4 січня 2011 р.) і “Світ в 2050 році – від топ-30 до топ-100” (11 січня 2012 р.) ми розглядали країни, які, за нашими оцінками, будуть домінувати в світовій економіці в найближчі 40 років. У цьому дослідженні ми прагнемо визначити, як прогнозований розвиток країн буде впливати на світову структуру витрат, які галузі покажуть найбільше зростання і які продукти будуть найбільш затребувані. Ми орієнтуємося на 17 ринків, що розвиваються, які, ми вважаємо, будуть входити до топ-30 найбільших економік світу в 2050 р.
У багатьох країнах, що розвиваються, робітники все більше використовують нові технології та обладнання, а також здобувають необхідні навички. У результаті продуктивність праці і їх реальний дохід зростають, і ця тенденція збережеться в майбутньому. Оскільки дохід зростає, витрати на їжу та інші предмети першої необхідності вже не складають основну частину щомісячної заробітної плати і з’являється більше можливостей для витрат на розваги. Ми показуємо, як зі збільшенням доходу змінюються вподобання і як зростають витрати на товари не першої необхідності – з приблизно однієї третини всіх споживаних товарів при заробітній платі всього в $1 тис. на рік до 60%, коли вона досягає близько $15 тис. на рік.
Географія і галузі економіки
У нашому звіті ми досліджуємо дохід на душу населення, демографічні показники та зміну структури витрат. Беручи до уваги все це, ми прогнозуємо феноменальне зрушення в географії споживання. За нашими припущеннями, розвинені країни зможуть забезпечити менше 2% щорічного зростання споживання в найближчі 40 років. А такі країни, як Китай, Індія, Філіппіни, Перу, Малайзія і Росія, дають підстави очікувати щорічного зростання реальних доходів більш ніж на 4% за цей же період. Ці показники ще вищі в таких галузях споживання, як одяг, високі технології, меблі та рекреаційні послуги: тут Китай, Індія, Філіппіни і Перу показують сукупні щорічні темпи зростання від 5% до 8%.
У фінансовому секторі також сильно зросте попит. В даний час ринки, що розвиваються, споживають приблизно 18% наданих фінансових послуг у світі. Швидше за все, цей показник зросте більш ніж на 50% до 2050 р. Насправді, відсоток може бути вищим, ніж ми передбачаємо. Як тільки спроститься доступ до банківських та страхових послуг і зросте державний добробут, ми зможемо спостерігати зниження рівня накопичень і різкий стрибок попиту на фінансові послуги.
Демографія і розподіл доходів
Розглянемо більш докладно два такі фактори:
Демографія. У всьому світі відбувається процес демографічного старіння населення, але в порівнянні з розвиненими країнами більшість країн, що розвиваються, дає підставу для кращого демографічного прогнозу, при цьому в цих країнах середній вік значно нижчий. Споживачі схильні витрачати більше у віці від 16 до 40 років – у період, коли зростає рівень доходу, будуються будинки і створюються сім’ї, і до того моменту, коли вони починають відкладати кошти на пенсію.
У таких країнах, як Філіппіни, Індія, Пакистан, Єгипет і Саудівська Аравія, середній рівень віку населення становить близько 25 років. Це молоді люди з зростаючим доходом, готові здійснювати покупки на відміну від старіючого населення таких країн, як Італія, Німеччина і Японія.
Розподіл доходів. У країнах з економікою, що розвивається, процвітає не тільки середній клас, але і групи з більш високим доходом. Крім того, прогнозується, що 1,3 млрд людей досягнуть рівня доходу середнього класу до 2030 р. і 2,6 млрд – до 2050 р. У наступні 40 років у Єгипті, Індонезії та Філіппінах в сукупності представників середнього класу стане більше, ніж у Бразилії або Росії.
Макроекономічні наслідки
Три макроекономічні фактори вплинуть на більш широкий ринок активів. По-перше, в країнах з економікою, що розвивається, більше зростання покаже сектор послуг, що зробить ці ринки менш уразливими до коливань кон’юнктури ринку міжнародної торгівлі. По-друге, принаймні на початковому етапі, більшість споживачів у країнах, що розвиваються, будуть прагнути до недорогих товарів з низькою доданою вартістю. Цей попит буде задоволений іншими ринками, що розвиваються, що сприятиме потужному зростанню торгівлі між країнами південного регіону. По-третє, Захід також повинен буде вбудуватися в процес зростання попиту, збільшуючи експортні продажі і пом’якшуючи світової дисбаланс.
Дані припущення можуть звучати оптимістично, і ми усвідомлюємо, що низка енергетичних, екологічних і політичних чинників може скоректувати наші прогнози, але зростання споживання в країнах, що розвиваються, буде одним з найкращих способів вирішення поточних циклічних і структурних проблем у світовій економіці. Наше дослідження має заспокоїти тих, хто побоюється, що скорочення частки позикових коштів та структурні проблеми західних економік призведуть до світової стагнації на кілька десятиліть. Світ став занадто залежним від споживачів в США в 1990-х і початку 2000-х рр. і в кінцевому підсумку заплатив високу ціну за дисбаланс, який був викликаний цією залежністю. На щастя, на Сході та Півдні з’являються основні нові джерела попиту.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас