Придбавши інформацію про податкових ухильників, німці повернули в казну 0,5 млрд євро


Придбавши інформацію про податкових ухильників, німці повернули в казну 0,5 млрд євро

Міністерство фінансів Баварії розкрило дані про те, скільки грошей повернуло в казну завдяки купівлі диска з даними німецьких податкових ухильників, пише Sueddeutsche Zeitung. За словами глави відомства Маркуса Зедера (Markus Soeder), з 2010 року баварські податківці зібрали додатково понад 500 мільйонів євро. При цьому місцева влада заплатила за диск тільки один мільйон євро.

Баварія не купувала інформацію про ухильників безпосередньо. Диски через посередників купували податкові служби Північного Рейну-Вестфалії, а Мюнхен фактично купував у них тільки інформацію, що стосується жителів Баварії. Влада Північного Рейну-Вестфалії віддала за кілька дисків загалом близько дев’яти мільйонів євро.

Найбільше грошей було зібрано завдяки тому, що ухильники, дізнавшись про купівлю владою їхніх даних, вирішили оформити явку з повинною. На початок жовтня в податкову звернулися 5176 осіб, побажавши повернути невиплачені податки.

За словами Зедера, на даний момент кількість явок з повинною йде на спад. Самостійно купувати диски з даними ухильників або фінансувати придбання таких Баварія більше не збирається. Подібний спосіб закликати неплатників до відповідальності використовують федеральні землі, якими керують соціал-демократи. Ті землі, на чолі яких стоять представники правлячих на федеральному рівні ХДС/ХСС і ВДП, вважають купівлю дисків нелегальною.

Уряд ФРН робить ставку на податкову угоду зі Швейцарією, де німці найчастіше ховають свої заощадження від податкової. Кабінет міністрів Німеччини схвалив документ, згідно з яким рахунки громадян ФРН в швейцарських банках, відкриті після 2000 року, оподатковуватимуться від 21 до 41 відсотка. Надалі для нових клієнтів передбачена ставка 26,375 відсотка. Проте опозиція в особі СДПН і “Зелених”, маючи більшість у бундесраті, має намір заблокувати ухвалення угоди.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua