Назвали ціну на російський газ в І кварталі 2013 року


Назвали ціну на російський газ в І кварталі 2013 року

Ціна на російський газ для України в І кварталі 2013 року очікується на рівні близько $432 за тис. куб. м. Про це журналістам повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимир Макуха.

У І кварталі 2013 року, за словами Макухи, “ціна залишиться десь на тому ж рівні, як в IV кварталі”.

На уточнююче запитання журналістів, чи буде ціна в районі $432, він сказав: “десь плюс-мінус, великих підйомів або падінь цієї ціни ми поки не очікуємо”.

За даними НАК Нафтогаз України, в I кв. 2012 року ціна газу становила $416 за тис. куб. м, в II кварталі 2012 року виросла на 2,1% – до $425 за тис. куб. м. У ІІІ кварталі 2012 року ціна виросла на 0,23% – до $426 за 1 тис. куб. м. Ціна російського газу для України в IV кварталі 2012 року складе $432 за тис. куб. м.

Як повідомлялося раніше, президент РФ Володимир Путін згадав про можливу знижку на газ для України лише за умови її приєднання до Митного союзу. Також прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Росія знизить ціну на газ для українських споживачів до $160 за умови вступу України до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.

Прем’єр при цьому підкреслив, що приєднання до Митного союзу в цілому відповідає національним інтересам України, оскільки близько 40% міжнародного товарообігу України припадає на країни, що входять в МС.

За словами прем’єра, з іншого боку, 30% міжнародного товарообігу припадає на країни Євросоюзу і, відповідно, приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС та політична асоціація з ЄС – “це відповідає національним інтересам”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua