Італія несподівано скоротила податок на прибуток для бідних


Італія несподівано скоротила податок на прибуток для бідних

Прем’єр-міністр Італії Маріо Монті оголосив про скорочення податку на прибуток на 1% з метою допомогти жителям країни з низьким доходом; це рішення пов’язують з парламентськими виборами в наступному році.

Несподіваний захід був представлений в ранні години в середу, 10 жовтня, після екстреної зустрічі кабінету. Крім того, було ухвалено рішення збільшити податок на додану вартість на один процентний пункт, а також безліч рішень, що стосуються скорочень видатків.

Комбінований пакет Монті, який складається з заходів зі стимулювання економіки і скорочень, які загалом оцінюються в 11,6 млрд євро, призначений для досягнення Італією бюджетних цілей, погоджених з Європейським Союзом.

За словами Монті, податкові пільги, введені всього за шість місяців до виборів, доводять, що болісні заходи жорсткої економії, що здійснює його необрана адміністрація, почали давати результати.

“Сьогодні ми бачимо, що бюджетна дисципліна дає віддачу і має сенс… Ми можемо ненадовго дозволити собі зітхнути вільно”, – сказав глава уряду журналістам після зустрічі кабінету.

Між тим, професор економіки в університеті Бокконі в Мілані Тіто Боері, заявив, що уряд міг би зробити значно більше для простих італійців.

“Це все ще дуже боязкі заходи, оскільки ці скорочення, як і раніше, дуже обмежені через фіскальний тиск на найманих працівників. Вони могли б зробити набагато більше”, – зазначив він.

Ставка податку на прибуток знизиться з 23 до 22 відсотків для тих, хто заробляє менше 15 тисяч євро на рік, і з 27 до 26 відсотків для тих, хто заробляє від 15 до 28 тисяч євро на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua