Бюджет єврозони може бути затверджений на саміті ЄС


Бюджет єврозони може бути затверджений на саміті ЄС

Бюджет Європейського союзу може бути розділений на дві частини: для країн валютного союзу буде сформований окремий бюджет.

Згідно з інформацією агентства Reuters лідери країн ЄС мають намір затвердити бюджет єврозони, який буде відмінний від довгострокового бюджету ЄС.

У доповіді, яка містить попередню версію законопроекту, йдеться, що єврозона повинна рухатися в бік більшої інтеграції, в тому числі і в бюджетних рамках.

Передбачається, що кошти загального бюджету 17 країн єврозони підуть на стимулювання економічного зростання в регіоні. Проте поки, за словами джерел, мова йде лише про 20 млрд євро на 2013 р., що являє собою лише 0,2% ВВП єврозони. При цьому загальноєвропейський бюджет на цей рік заплановано в розмірі 130 млрд євро.

Європейські лідери мають обговорити питання єдиного бюджету єврозони на саміті в кінці наступного тижня (18-19 жовтня). Головна проблема – питання субсидій. Країни монетарного блоку могли б використовувати загальний бюджет для субсидій проблемним країнам, наприклад Іспанії, але такий переказ коштів буде порушувати законодавство ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua