Україні доведеться вводити більш жорстку податкову політику, якщо криза єврозони підкріпиться китайською


Україні доведеться вводити більш жорстку податкову політику, якщо криза єврозони підкріпиться китайською

Бюджетна система України залишається вразливою до зовнішніх потрясінь. Таку думку висловлено у звіті Євразійського банку розвитку (ЄАБР) “Ризики для державних фінансів держав-учасників СНД у світлі поточної світової нестабільності”.

“Відсутність резервного фонду і залежність від податків, що мають циклічний характер надходжень, змусили владу вдатися до збільшення боргового навантаження. Незважаючи на покращення економічної ситуації в 2011 році, бюджетна система, залишається вразливою до зовнішніх потрясінь і нова криза здатна вивести її з рівноваги”, – йдеться у звіті.

Крім того, експерти наголошують, що якщо криза єврозони буде супроводжуватися фінансовою кризою в Китаї, ще більше знизяться доходи України від експорту.

“Істотно зменшаться можливості в залученні додаткових фінансових ресурсів. У результаті знадобиться більш жорстка, ніж у випадку кризи тільки єврозони, бюджетно-податкова політика. Аналогічна політика знадобиться і в разі, якщо криза єврозони буде проходити одночасно з фіскальною консолідацією в США”, – прогнозує ЄАБР.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua