При повторній реєстрації авто пенсійне страхування платити не доведеться


При повторній реєстрації авто пенсійне страхування платити не доведеться

Верховна Рада 2 жовтня ухвалила Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів”

За дане рішення проголосували 262 з 300 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі, повідомили в Інформаційному управлінні ВР.

Законом внесено зміни до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо спрощення та здешевлення процедур відчуження та реєстрації автотранспортних засобів.

Законом, зокрема, передбачено скасування сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при другій та наступних реєстраціях транспортних засобів (перереєстрації).

В якості компенсатора втрат Пенсійного фонду України від такого скасування пропонується замість чинного 3% збору при кожній реєстрації (перереєстрації) автомобілів ввести стягнення цього збору виключно при першій реєстрації та встановити диференційовані ставки збору (від 3% до 5%) в залежності від вартості автомобілів (від 165 до 290 і більше розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб).

Законом зменшено розмір державного мита за нотаріальне посвідчення договорів відчуження транспортних засобів з 1% (для родичів продавця) і 5% (для інших осіб) до 1 і 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для родичів та інших осіб, відповідно).

Також законом передбачається ввести можливість визначення оціночної вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів при їх відчуженні (продажу, даруванні, успадкуванні) фізичними особами виходячи або з середньоринкової вартості, порядок визначення якої встановлюється Кабінетом Міністрів, або з оціночної вартості, визначеної відповідно до закону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua