Янукович підписав скандальний закон про депозитарну систему — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Янукович підписав скандальний закон про депозитарну систему

Фондовий ринок
5014
Президент України Віктор Янукович підписав закон “Про депозитарну систему України”, згідно з яким у країні створюється єдиний центральний депозитарій і єдиний розрахунковий центр, які в перші роки будуть підконтрольні державі і Нацбанку України (НБУ).
Згідно з інформацією, що з’явилася на сайті Верховної Ради в понеділок, це сталося 22 вересня – через 15 днів після підписання закону спікером Ради.
Водночас текст підписаного документа поки відсутній.
Як повідомлялося, парламент на початку вересня намагався проголосувати за усунення неузгодженості в тексті закону, однак для цього йому не вистачило двох голосів при необхідному мінімумі 226.
Після внесення цього питання спікером Володимиром Литвиним депутат Станіслав Аржевітін виступив проти, заявивши, що фактично в проголосованому 6 липня законі намагаються замінити цілі абзаци.
“Чи може бути неузгодженістю, коли ми прийняли з вами в залі, що статутний капітал розрахункового центру повинен становити не менше 100 млн грн. В поправці пишеться 120 млн.
Наступне. Коли ми говоримо, що держава повинна бути власником центрального депозитарію не менш як на 50%, це ми в залі прийняли, тепер пропонується не менше 25%”, – навів приклади усунення неузгодженостей народний депутат.
“Це фактично нова редакція законопроекту, а не неточності та неузгодженості”, – підсумував С.Аржевітін.
Необхідність усунення неузгодженостей була викликана тим, що в процесі голосування за закон 6 липня головуючий на засіданні Верховної Ради Адам Мартинюк перервав спробу глави Ради НБУ Ігоря Прасолова, який представляв документ, внести кілька сторінок правок, і поставив на голосування неправлений текст.
Накласти вето на прийнятий закон “Про депозитарну систему”, що централізує облікову та розрахункову функцію в підконтрольних державі установах, запропонували провідні фондові біржі та деякі їх члени, а також міжнародні фінансові організації.
Проти документа виступили також міжнародні платіжні системи, тому що за підсумками другого читання закон надає Нацбанку право відстежувати діяльність платіжних систем, проводити їх моніторинг, а також при необхідності давати вказівки і рекомендації та застосовувати заходи впливу від штрафів до повної заборони роботи (паралельно в Раді розглядався і був прийнятий у першому читанні 5 липня профільний законопроект про функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків №10656).
Водночас закон “Про депозитарну систему” підтримали Асоціація “Українські фондові торговці” (АУФТ), що має статус саморегулюючої організації (СРО), і Незалежна асоціація банків України (НАБУ).
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас