Кількість скарг на співробітників охоронних компаній в останній час збільшилася в рази - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість скарг на співробітників охоронних компаній в останній час збільшилася в рази - експерт

991
Гарантувати наперед, що жоден охоронець не буде порушувати норм закону “Про охоронну діяльність”, ніхто не може. Хоча в разі, якщо окремий співробітник, використовуючи цей закон, буде перевищувати повноваження, чинності набирає інший закон, в тому числі Кримінальний або Адміністративний кодекс. Таку думку висловив відомий правозахисник, керівник Міжнародної ліги захисту прав громадян України Едуард Багіров в ексклюзивному коментарі Finance.UA.
За його словами, якщо порівнювати з аналогічними законами, що діють в Росії, країнах Європейського союзу, українська версія надає менше прав і повноважень співробітникам розшукових агентств та охоронних компаній. Наприклад, в Росії співробітник охоронної компанії, який офіційно оформлений, має ліцензію, може орендувати на час зброю, носити її.
В Україні до цього часу окремі співробітники охоронних фірм використовували кошти, в тому числі кийки, наручники та інші засоби захисту, але це було на межі законності.
“Я б хотів, щоб керівники охоронних компаній в категоричній формі інструктували своїх співробітників, щоб вони при виконанні своїх обов’язків, зокрема, в таких громадських місцях, як кінотеатри, торгові центри, не грубили нашим громадянам. Бо, на жаль, кількість скарг на співробітників охоронних компаній в останній час збільшилася в рази. Я не можу пояснити причину, але водночас цей закон регламентує певні права-обов’язки, в тому числі санкції, для конкретного працівника, і компанії, яка може позбутися ліцензії МВС за порушення ліцензійних умов.
Будемо дивитися, як цей закон працюватиме на практиці, яка буде користь для охоронних компаній, конкретних замовників, а також чи не будуть створювати проблеми працівники охоронної сфери пересічним громадянам України. Я думаю, що в цей закон найближчим часом будуть вносити зміни з урахуванням практичного застосування”, – зазначив Багіров.
Нагадаємо, персонал охорони отримає право при виконанні функціональних обов’язків застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і використовувати службових собак. Це випливає з закону “Про охоронну діяльність”, який набере чинності 18 жовтня 2012 р.
Крім цього, закон дозволяє охоронцям здійснювати відкриту відео- та фотозйомку подій як допоміжний засіб попередження протиправних дій, а потім оприлюднити ці матеріали на об’єкті, що охороняється.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас