0 800 307 555
0 800 307 555

Якщо Україна не хоче платити в рублях, то можна платити в юанях - Медведєв


Якщо Україна не хоче платити в рублях, то можна платити в юанях - Медведєв

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підтримав пропозицію голови ВТБ Андрія Костіна щодо підвищення ролі рубля в розрахунках між Росією та Україною.

"Якщо 40% розрахунків в рублях, це привід задуматися", - сказав Д.Медведєв, виступаючи на Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі "Ялтинські ділові зустрічі". Він додав, що зараз у світі посилюється роль юаня, і запропонував Україні вибрати, яка валюта їм ближча - російська чи китайська.

А.Костін заявив, що в даний час близько 40% розрахунків між Росією і Україною проводиться в рублях, і попросив уряд України розглянути питання про підвищення російської валюти в класифікаторі валют.

Голова ВТБ додав, що за класифікатором Нацбанку України рубль не належить до першої групи валют. "Це істотно знижує можливості рубля з проведення низки важливих операцій, у тому числі зі зниження наших ризиків. Я б просто просив, якщо можна, уряд (України - ред.) ще раз розглянути питання. Ми розуміємо аргументи проти, але, можливо, є можливість до цієї мети рухатися", - запропонував він.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров на це відповів, що ще рік тому взагалі не стояло питання про розрахунки в рублях. Він запевнив, що сторони продовжать рухатися далі в напрямку підвищення ролі рубля в розрахунках між двома країнами.

"Рік, можливо, і короткий термін, але мені здається, що якщо ми хочемо встигати за часом, тоді потрібно рухатися швидше", - заявив Д.Медведєв.

Прем'єр-міністр РФ додав, що Україні доведеться вибирати валюту, в якій вона хоче проводити розрахунки.

"Якщо не хочеться платити рублями, можна в якийсь момент прийти до необхідності платити юанями. Зараз перед усією світовою економікою ця дилема стоїть. Вам самим доведеться вирішувати, що ближче", - підкреслив Д.Медведєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua