0 800 307 555
0 800 307 555

Китай: уповільнення зростання економіки - це бажаний результат


Китай: уповільнення зростання економіки - це бажаний результат

Заступник керуючого Народного банку Китаю Лю Шию заявив, що економічна ситуація в Китаї загалом стабільна, а уповільнення зростання є бажаним результатом макроекономічної корекції.

Виступаючи на семінарі в Пекіні, Лю повторив давню заяву Центробанку про те, що підтримка економічного зростання повинна бути врівноважена необхідністю у стримуванні інфляції.

Уряд Китаю неодноразово говорив, що хоче уповільнити зростання, щоб завершити структурні економічні реформи після трьох десятиліть запаморочливо швидкого розвитку, коли річне зростання економіки становило в середньому 10%.

Однак інвестори побоюються, що час Пекіна минув, і що заплановане уповільнення може бути зведене нанівець світовим економічним спадом.

Як повідомили Reuters аналітики, річне економічне зростання Китаю може знизитися до 7,4% в третьому кварталі, а потім прискоритися до 7,6% в останні три місяці року.

Нагадаємо, раніше на цьому тижні Центробанк заявив, що буде "настроювати" політику, щоб підтримувати економіку в умовах глобальних ризиків, в той же час уважно спостерігаючи за ймовірним впливом недавнього пом'якшення політики в США і Європі.

Як повідомлялося, Народний банк Китаю влив у фінансову систему рекордні 290 мільярдів юанів ($46 млрд) через угоди зворотного РЕПО, прагнучи вирішити проблему дефіциту ліквідності.

Відзначимо, обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку КНР в серпні скоротився на 1,4%, за підсумками дев'ятого з останніх десяти місяців, склавши $8,33 млрд, згідно з даними агентства Bloomberg, яке посилається на інформацію міністерства торгівлі КНР.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua