0 800 307 555
0 800 307 555

Україна готова прийняти з Європи 5 млрд куб. м газу


Україна готова прийняти з Європи 5 млрд куб. м газу

Українська газотранспортна система вже готова до реверсного прийому газу з Європи в обсязі до 5 млрд куб. м на рік, повідомив заступник головного інженера ДК "Укртрансгаз" Олег Михалевич під час міжнародного форуму, що проходить у Києві в четвер.

За його словами, компанія зі свого боку вже провела низку необхідних заходів для прийому українською ГТС газу з Європи.

"Нами проведені вже заходи, які дозволяють здійснювати реверсний прийом близько 5 млрд куб. м газу", - сказав він.

О.Михалевич також уточнив, що без суттєвих додаткових капіталовкладень обсяг реверсних постачань газу в Україну може бути збільшений до 20 млрд куб. м щорічно. Як повідомлялося, Україна в зв'язку з планами і заявами "Газпрому" про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему розглядає можливість використання своїх газотранспортних потужностей в реверсному напрямку.

У середині березня голова НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін повідомив про переговори щодо закупівлі природного газу в Європі в обсязі до 10 млрд куб. м.

При цьому прем'єр Микола Азаров заявив, що в разі невдалих переговорів з РФ щодо зниження ціни закупівлі газу, Україна може купувати російський газ у німецької компанії RWE.

На думку експертів, країна зможе закуповувати на європейських спотових ринках і імпортувати через Словаччину до 20 млрд куб. м природного газу на рік, починаючи з 2015-2016 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua