0 800 307 555
0 800 307 555

Нас з Росією пов'язує значно більше, ніж просто сусідство - Азаров


Нас з Росією пов'язує значно більше, ніж просто сусідство - Азаров

В Україні проживає близько 8 мільйонів росіян, і Росія буде збільшувати фінансування програм з підтримки співвітчизників. Про це заявив керівник Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з питань міжнародної гуманітарної співпраці, спеціальний представник президента Російської Федерації зі зв'язків з країнами СНД Костянтин Косачов під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету міністрів України.

Під час зустрічі Азаров повідомив, що українською стороною був розроблений проект угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співробітництво у сфері забезпечення осіб, які належать до національних меншин, який переданий російській стороні в червні. В кінці жовтня в Санкт-Петербурзі відбудеться IV Всесвітній конгрес співвітчизників, що проживають за кордоном.

Азаров зазначив, що Україна намагається максимально забезпечити умови для реалізації у всіх сферах діяльності громадян інших національностей, зокрема, російських. У той же час голова уряду висловив переконання в необхідності активізації роботи з обміну студентами між Україною та Росією. Також йшлося про можливість відкриття філій вишів у наших країнах.

"Росія для нас не просто сусід, це країна, з якою нас пов'язує значно більше", - зазначив Азаров. При цьому він висловив переконання в продовженні розвитку гуманітарних, культурних відносин між країнами, які б сприяли в повній мірі самореалізації як українців, які проживають на території Росії, так і росіян, які проживають в Україні.

У свою чергу Косачов зазначив, що в Україні проживає близько 8 мільйонів росіян. Зараз допомога їм надається в межах можливості російської економіки.

Косачов висловив переконання, що основний акцент підтримки співвітчизників здійснюватиметься шляхом реалізації відповідних програм, фінансування яких з часом буде збільшуватися. "Сподіваюся на відтворення спільного гуманітарного простору між нашими країнами", - сказав Косачов.

Нагадаємо, російський прем'єр Дмитро Медведєв заявив раніше, що Російська Федерація повинна займати "наступальну позицію" щодо поширення російської мови в світі.

До цього посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що Російська Федерація готова надавати допомогу українським освітнім установам для максимального використання потенціалу ухваленого закону "Про основи державної мовної політики".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua