0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні знову подорожчає алкоголь - до 22%


В Україні знову подорожчає алкоголь - до 22%

Міністерство фінансів запропонувало підвищити мінімальні ціни на алкогольну продукцію.

Як повідомляє "Комерсант-Україна", в Мінфіні запропонували підвищити мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчану продукцію на 15,3% (до 150,5 грн за літр 100-відсоткового спирту). Проект постанови Кабінету міністрів, що містить таку ініціативу, був опублікований на сайті міністерства.

В результаті мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л збільшиться до 30,1 грн (зараз - 26,1 грн). Мінфін також має намір підвищити ціни на коньяк (бренді) - на 17,9%, до 41 грн для тризіркового, на 18,4%, до 46 грн - для чотири- і на 19,2%, до 52 грн - для п'ятизіркового.

Роздрібна ціна пляшки вина теж має зрости - на 22,2%, до 22 грн, шампанського - на 11,5%, до 29 грн, вважають у міністерстві.

Своє рішення в Мінфіні пояснюють тим, що «нинішній рівень мінімальних цін не відповідає реальному рівню витрат на виробництво, оскільки не відображає зростання цін на енергоносії, спирт та інші складові алкогольної продукції».

Найбільші учасники горілчаного ринку підтримують міністерство. «При сьогоднішньому рівні мінімальних цін на горілку легальні виробники працюють собі в збиток», - стверджує голова ради директорів однієї з горілчаних компаній Олександр Глусь.

Втім, дрібніші гравці вважають, що підвищення мінімальних цін на алкоголь буде стимулювати зростання тіньового ринку. «Зростання мінімальної ціни призведе до того, що частина населення переорієнтується на "сіру" горілку. А тіньовикам тільки це і треба, оскільки чим нижча мінімальна ціна на горілку, тим менше в них бажання займатися підробкою», - сказав на правах анонімності топ-менеджер однієї з горілчаних компаній. Українські ж винороби готуються до падіння попиту на свою продукцію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua