Публічне розміщення цінних паперів в Україні будуть стимулювати пільгами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Публічне розміщення цінних паперів в Україні будуть стимулювати пільгами

Фондовий ринок
583
У розпорядженні "Дела" опинилися кілька документів, які готуються в рамках реалізації положень Концепції про стимулювання публічних розміщень цінних паперів в Україні. Нагадаємо, що сама Концепція була розроблена Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку та опублікована ще на початку червня 2012 року.
На даний момент комісія підготувала два базові законопроекти, які повинні дати "зелене світло" публічним розміщенням: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо публічного розміщення цінних паперів", а також окремий проект змін до Податкового кодексу.
Першим з них пропонується зберегти відносно публічних розміщень ставку держмита за реєстрацію випуску цінних паперів на рівні 0,1% від його номінальної вартості (і не більше 50 мінімальних зарплат). Для приватних розміщень держмито буде збільшено вдвічі - до 0,2%.
Змінами також пропонується спростити та прискорити саму процедуру публічних розміщень. Це буде зроблено за рахунок надання права наглядовим радам акціонерних товариств самостійно ухвалювати рішення про публічні розміщення (більш ніж трьома чвертями голосів своїх членів) без скликання акціонерів, якщо таке право закріплене статутом АТ.
З метою підвищення зацікавленості інвесторів головним стимулом, ймовірно, варто вважати зміни в Податковий кодекс. Адже, купуючи цінні папери під час публічного розміщення, витрати на їх придбання можна буде врахувати у тому ж звітному періоді, а не в тому періоді, коли були визнані доходи від їх відчуження - як у випадку з приватними розміщеннями.
Але, виходячи з наявних даних, далеко не всі норми, які передбачалися Концепцією спочатку, будуть втілені в життя. Так, судячи з усього, комісія відмовилася від розкритикованої ринком ідеї зобов'язати керуючі компанії інвестувати не менше 50% активів інвестфондів в цінні папери, розміщені публічним шляхом.
Ймовірно, поки не пройшло й інше починання - домовитися з НБУ про зниження для банків резервних вимог щодо цінних паперів з біржового реєстру. В наявних у розпорядженні "Дела" документах також не знаходимо норм про спрощення іноземним інвесторам порядку повернення інвестицій в "публічні" папери.
Крім цього, немає згадок у вищезазначених проектах і про норму, згідно з якою здійснювати публічне розміщення акцій (на відміну від закритого), навіть коли розмір власного капіталу емітента менший від статутного фонду, або коли товариство має у своєму розпорядженні власні викуплені акції.
Що стосується реальної ефективності запропонованих змін, то експерти оцінюють їх досить скромно. Звучить це приблизно так: "Зайвими не будуть, проте навряд чи загальну картину змінять". Адже основна проблема фондового ринку нікуди не дівається - низька ліквідність не стимулює емітентів розміщуватися на вітчизняних біржах, а потенційно цікавих інвесторам емітентів в Україні можна порахувати на пальцях.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас