0 800 307 555
0 800 307 555

Ухвалена резолюція США щодо України не носить обов'язкового характеру


Ухвалена резолюція США щодо України не носить обов'язкового характеру

Ухвалена Сенатом США резолюція щодо України не має обов'язкового характеру і говорить лише про позицію тих людей, які її "проштовхнули".

Про це повідомив виконавчий директор Американського інституту в Україні Ентоні Салвія (Anthony Salvia).

"Нещодавно Сенат США ухвалив резолюцію, на яку ЗМІ США не звернули особливої уваги... Як відомо, Сенат Сполучених Штатів ухвалює багато резолюцій з різних питань. США... у багатьох аспектах дійсно посідають лідируючі позиції, так що цілком природно, що політики і сенатори висловлюються з різних питань, що стосуються різних частин світу. Випадок з цією резолюцією не є винятком: вона не носить обов'язкового характеру, не зобов'язує Сенат здійснювати якісь дії, вона лише висловлює позицію тих людей, яким вдалося "проштовхнути" її в Сенаті", - заявив він.

Салвія зазначив, що США все ще стурбовані становищем екс-прем'єра Юлії Тимошенко, але питання полягає лише в тому, щоб притягувати до правосуддя всіх однаково, а не вибірково. У той же час, варто враховувати всі деталі резолюції, щоб не здавалося, що автори документа не беруть його до уваги.

"Звичайно, політиків не можна притягнути до відповідальності, питання лише в тому, щоб це відбувалося не вибірково, і закон при цьому застосовувався до всіх однаково, а судова система не була заполітизована. Одночасно це ще не означає, що особа не є винною", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, 22 вересня, Сенат США схвалив резолюцію про звільнення Юлії Тимошенко і санкції відносно осіб, які причетні до її ув’язнення.

"Сенат закликає негайно звільнити з-під варти Юлію Тимошенко та всіх політичних засуджених", - наголошується в документі. Відповідно до нього, Сенат закликає Держдеп "блокувати видачу віз особам, які відповідають за взяття під варту і неприпустиме поводження з Тимошенко і більш ніж дюжиною політичних лідерів, пов'язаних з Помаранчевою революцією".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua