417
Розбіжності між Німеччиною і Францією можуть завести у глухий кут зусилля з подолання кризи
Зусилля європейських лідерів щодо подолання кризи в єврозоні можуть зайти в глухий кут у зв'язку з розбіжностями між Німеччиною та Францією щодо низки важливих питань.
Переговори між канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом, що відбулися в минулі вихідні, підкреслили існуючі протиріччя: лідери двох країн розійшлися в думках з питання про час запуску єдиного банківського регулювання в єврозоні, повідомляє агентство Bloomberg.
Ф.Олланд заявив, що інтеграція в банківському секторі регіону повинна відбутися "якомога швидше", зазначивши, що створення банківського союзу є "важливим кроком до досягнення поставлених цілей", який необхідно зробити до кінця цього року.
А.Меркель, однак, відмовилася встановлювати певний часовий орієнтир для запуску єдиного регулювання в банківському секторі, зазначивши, що не бачить резону схвалювати механізм, який надалі не буде працювати.
"Фінансові ринки, які стежать за ситуацією в Європі, хочуть бачити результати", - заявила А.Меркель.
За її словами, всі рішення повинні опрацьовуватися досконально і бути якісними, і лише потім варто думати про те, скільки часу буде потрібно на їх реалізацію.
Відсутність угоди з питання запуску єдиного регулювання в банківському секторі єврозони може відстрочити до наступного року ухвалення рішення з ключового питання в подоланні європейської боргової кризи, відзначають експерти.
"Є відчуття, що європейські лідери заспокоїлися, - відзначає економіст Morgan Stanley в Лондоні Йоахим Фелс. - Один з показників цього - відсутність угоди щодо основних елементів створення банківського союзу, яка є ключовою для розриву "порочного кола" зв'язку між фінансами банків і держав".
Розбіжності в думках Німеччини та Франції викликані сумнівами ФРН в необхідності надання Європейському центральному банку (ЄЦБ) повноважень щодо регулювання діяльності банків регіону.
Введення єдиного банківського регулювання в єврозоні є умовою надання проблемним європейським банкам прямої допомоги з коштів регіонального стабфонду без участі держав.
Минулого тижня спеціальний уповноважений Єврокомісії з внутрішнього ринку та послуг ЄС Мішель Барньє висловив упевненість в тому, що компроміс з цього питання буде досягнутий до кінця 2012 року.
Іншим важливим питанням, щодо якого Німеччина і Франція займають різні позиції, є надання Греції додаткового часу на реалізацію фінансових реформ, пише газета Financial Times.
Прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Еро заявив в інтерв'ю французькому агентству новин Mediapart, що Франція готова дати Греції більше часу, в той час як Німеччина наполягає на жорсткому виконанні Грецією умов надання їй допомоги міжнародних кредиторів.
Ж.-М.Еро попереджає, що вихід Греції з єврозони буде "некерованим" і може стати кінцем єврозони.
"Ми можемо піти на надання Греції додаткового часу, за умови, що вона буде чесно дотримуватися реформ, особливо реформи податкової сфери", - заявив французький прем'єр.
Минулого тижня голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард запропонувала грецьким кредиторам розглянути варіант продовження терміну реалізації країною заявлених реформ, однак ця пропозиція зіткнулася з жорсткою опозицією Німеччини і низки північних країн єврозони, включаючи Фінляндію.
Ф.Олланд не торкався питання про продовження терміну реалізації Грецією реформ в переговорах з А.Меркель. Тим часом, Ж.-М.Еро дав зрозуміти, що французький уряд незадоволений тим, яким чином, європейські лідери, включаючи німецького канцлера, борються з кризою, звинувативши їх у "політичній слабкості" і "недалекоглядності".
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною