0 800 307 555
0 800 307 555

"Укрспирт" може зірвати виробництво десертних вин


"Укрспирт" може зірвати виробництво десертних вин

Затримки в постачанні ДП "Укрспиртом" сировини для виноробних підприємств загрожують зривом виробництва десертних вин в поточному році.

Про це йдеться у листі-зверненні асоціації "Виноградарі та винороби України" (АВВУ) до Президента України Віктора Януковича.

"Підприємства державного монополіста з виробництва спирту відмовляють у продажу своєї продукції, і причиною цьому, як свідчать учасники асоціації, є повна відсутність готового спирту", - йдеться в повідомленні.

На думку виноробів, такі дії "Укрспирту" можуть призвести до зриву технологічного процесу виробництва десертних вин в 2012 році. В організації зазначають, що з причини несвоєчасного отримання спирту восени 2011 року виробництво десертних вин, в порівнянні з 2010 роком, впало на 66%.

Разом з тим, на думку виноробів, дії "Укрспирту" також можуть призвести до втрат виноградарів - у разі якщо заплановані обсяги винограду не будуть використані на виробництво десертних вин, галузь зіткнеться з проблемою профіциту сировини. У таких умовах слід очікувати значного падіння ціни на зібраний урожай.

Нагадаємо, за перше півріччя 2012 року виробництво виноробної продукції в Україні скоротилося на 25%, найбільше постраждали столові вина.

Раніше Антимонопольний комітет України оштрафував держпідприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" на 200 млн. гривень за зловживання монопольним становищем.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua