0 800 307 555
0 800 307 555

Сьогодні вступив у силу договір про зону вільної торгівлі в СНД


Сьогодні вступив у силу договір про зону вільної торгівлі в СНД

З четверга, 20 вересня, набув чинності договір про зону вільної торгівлі в СНД, підписаний в Санкт-Петербурзі 18 жовтня 2011 року.

"Договір набуває чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання його сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття ним чинності", - йдеться в тексті документа.

Раніше повідомлялося, що третьою країною, що ратифікувала договір про зону вільної торгівлі в СНД, стала Україна. У підсумку з 20 вересня він набув чинності для трьох держав - для України, а також для Росії та Білорусі, які ратифікували документ до неї.

У договорі також уточнюється, що "у відносинах між сторонами, що виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, цей договір набирає чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм відповідних документів".

Тому для ще однієї країни-члена СНД - Вірменії, яка також вже ратифікувала договір, він набуде чинності 17 жовтня.

Ще чотири держави, що приєдналися до угоди (Казахстан, Киргизія, Молдова і Таджикистан), поки внутрішньодержавних процедур не виконали.

Міністр з торгівлі Євразійської економічної комісії (наднаціональний орган Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану) Андрій Слєпньов так прокоментував "Інтерфаксу" вступ в силу нового договору: "Ми вітаємо вступ у дію угоди про зону вільної торгівлі СНД. Розвиток регіонального економічного співробітництва дозволить країнам пом'якшити негативні наслідки глобальної кризи і сприятиме прискоренню зростання торгівлі".

"Важливо відзначити, що дана угода засновує інститут незалежного арбітражу на території зони вільної торгівлі СНД, який дозволить вирішувати спори між державами у вигляді прозорої, доступної арбітражної процедури. Це дуже важливий крок на шляху розвитку регіональної економічної інтеграції. Найближчим часом буде сформована група арбітрів, і ми розраховуємо передати їм низку спірних питань на розгляд", - додав Слєпньов.

Як повідомлялося, положення статей нового договору базуються на нормах і правилах СОТ. У ньому зафіксовані всі існуючі вилучення з режиму вільної торгівлі та закріплена домовленість про нерозширення переліку і незбільшення ставок мит, а також зафіксовані дати скасування існуючих на сьогодні вилучень з режиму вільної торгівлі з імпорту.

Протягом півроку після вступу договору в силу його учасники розпочнуть переговори про поетапне скасування експортних мит. Згідно з угодою скорочується кількість чинних угод (багатосторонніх і двосторонніх), якими керуються держави СНД. Крім цього, в документі прописаний механізм вирішення спорів у відповідності з процедурами СОТ, визначено порядок вирішення низки інших питань, що становлять взаємний інтерес.

Договір відкритий для приєднання інших країн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua