Нацкомісія з цінних паперів впевнена, що "Укрбіржа" зупинилась через зміни графіків торгів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нацкомісія з цінних паперів впевнена, що "Укрбіржа" зупинилась через зміни графіків торгів

Фондовий ринок
337
"Українська біржа" (УБ) повідомила Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) про зміну в рамках своїх правил графіка торгів у четвер, тому класифікація біржею цих змін як призупинення торгів на знак протесту проти ухвалення закону про депозитарну діяльність викликає здивування, повідомив голова комісії Дмитро Тевелєв.
"Виходячи з тих матеріалів, які у нас є, ми поки не бачимо призупинення торгів і предмета для розслідування. Тобто, гучні декларації поки не підтверджені. Більше, мені здається, має місце підміна понять з метою маніпулювання громадською думкою", - сказав керівник державного регулятора. "Зміна графіка роботи біржі видається за страйк - це не зовсім солідно", - додав він.
Тевелєв зазначив, що Комісія попросить у біржі матеріали за цими подіями, уважно їх вивчить і, безумовно, дасть правову оцінку, чи був порушений закон або процедура зміни графіка торгів, яка також повинна дотримуватися, і відповідним чином відреагує.
За його словами, Комісія відстежує дотримання закону всіма біржами, тому її перша реакція на повідомлення УБ про плани припинити торги на знак протесту була не попередженням, а нагадуванням, що закон треба виконувати.
Він підкреслив, що біржа повинна враховувати інтереси всіх її клієнтів, яких з урахуванням фізосіб, що торгують через інтернет, на порядок більше, ніж учасників УБ, які підтримали протестну акцію.
Говорячи про суть вимог "Української біржі", голова Комісії відкинув звинувачення представників влади в небажанні йти на співпрацю з учасниками ринку. Він нагадав, що саме в результаті такої спільної роботи в документ було запропоновано внести істотні зміни: надати можливість біржам створювати клірингові установи з обмеженою банківською ліцензією, знизити частку Нацбанку в Розрахунковому центрі в перші роки його діяльності. На думку Д.Тевелєва, ця робота може і повинна бути продовжена і надалі: незалежно від того, підпише президент закон чи ні, можна ініціювати внесення до нього змін.
Крім того, голова НКЦПФР додав, що учасники ринку, зокрема, Незалежна асоціація банків України (НАБУ), Асоціація "Українські фондові торговці" (АУФТ) та інші підтримали ухвалення закону.
Закон "Про депозитарну систему України", схвалений Верховною Радою 6 липня 2012 року, згідно з яким у країні створюється єдиний центральний депозитарій і єдиний розрахунковий центр, які в перші роки будуть підконтрольні державі і Нацбанку України (НБУ), був направлений на підпис президентові 7 вересня. Напередодні парламент намагався проголосувати за усунення неузгодженості в тексті закону, однак для цього йому не вистачило двох голосів за необхідного мінімуму 226.
Біржова рада "Української біржі" виступила проти монополізації розрахунків і заявила про відсутність у професійного співтовариства якихось інших можливостей, крім призупинення торгів, довести неприпустимість пропонованих законом змін інфраструктури фондового ринку країни, зокрема, небажанням влади йти на діалог. Ініціативу біржової ради підтримали 55 із 172 учасників торгів, що забезпечують 98,66% торговельного обороту УБ.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас