0 800 307 555
0 800 307 555

В ЄС можуть почати формувати спільну армію


В ЄС можуть почати формувати спільну армію

Європейський союз потребує рішучих кроків з метою посилення зовнішньої діяльності, зміцнення політики безпеки і оборони, в тому числі, і можливого формування «Європейської армії». Про це йдеться в доповіді групи «Майбутнє Європи», до якої входять міністри закордонних справ 11 країн-членів - Австрії, Бельгії, Данії, Франції, Італії, Німеччини, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Португалії та Іспанії.

«ЄС потребує фундаментального посилення загальної безпечної і оборонної політики ... У довгостроковому вимірі це може бути впроваджено через спільне представництво в міжнародних організаціях, де це можливо, розвиток Європейської оборонної політики. Для деяких учасників групи ці процеси потенційно включають і створення Європейської армії», - йдеться в доповіді.

Глави МЗС підкреслили необхідність розширення повноважень Високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки в частині поєднання відповідальності за питання торгівлі, розвитку, енергетики і політики сусідства, в чому нині компетентні окремі єврокомісари.

Політики також запропонували створити в перспективі «Європейську прикордонну поліцію» з метою зміцнення зовнішніх кордонів Шенгенської зони, підкресливши можливість введення в середньостроковій перспективі «європейської візи».

«Зміцнення економіко-валютного союзу має абсолютний пріоритет... Ми віримо, що для подолання кризи ми повинні всебічно удосконалити функціонування Європейського Союзу, особливо, в частині прийняття рішучих кроків з метою посилення діяльності на світовій арені», - також переконані учасники групи «Майбутнє Європи».

Глави МЗС висловилися про проведення дискусій з питання перспективного введення нової системи керівництва та процесу прийняття рішень в ЄС. На тлі розширення повноважень керівних європейських інституцій вони виступили за підвищення рівня демократичної легітимності їхньої діяльності. Зокрема, мова йде про обрання президента Єврокомісії процедурою прямого голосування і призначення ним членів «Європейського уряду», а також створення другої палати в Європарламенті, яка б представляла країни-члени.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua