"Укравтопром" - за введення спеціального мита та утилізаційного збору — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Укравтопром" - за введення спеціального мита та утилізаційного збору

471
"Асоціація "Укравтопром" вважає за доцільне одночасне введення спеціального мита на імпорт автомобілів і утилізаційного збору.
Про це на круглому столі повідомив віце-президент "Укравтопрому" Юхим Хазан.
"І спецмито, і утилізаційний збір - необхідні заходи, і одне не скасовує інше", - сказав він.
Хазан підкреслив, що ці заходи повинні бути використані в комплексі з іншими заходами в рамках цілісної програми з підтримки вітчизняної автомобільної промисловості, в яку також мають увійти такі заходи, як стимулювання попиту на автомобілі за допомогою підтримки автокредитування, здешевлення організації виробництва в Україні, підвищення привабливості інвестицій у галузь.
У свою чергу голова ради "Укравтопрому", голова наглядової ради автозаводу "Єврокар" Олег Боярин підкреслив, що утилізаційний збір в цілому розрахований на вирішення екологічних проблем утилізації автомобілів, що виробили свій ресурс, яких в Україні значна кількість.
Боярин визнав, що збір може бути використаний і як захисний захід, але це не його профільне завдання.
Він додав, що разом із запровадженням збору влада має розробити концепцію створення в Україні мережі утилізаційних центрів.
Боярин також сказав, що якщо влада найближчим часом не вживе конкретних заходів з підтримки галузі, то корпорація "Єврокар" допускає зупинку свого заводу в Закарпатській області.
"Ми можемо закрити завод протягом 3-4 місяців, але сподіваємося, що уряд одумається", - сказав Боярин.
Президент корпорації "Богдан" Олег Свинарчук також підкреслив, що підприємства корпорації у Черкасах і Луцьку змушені скорочувати співробітників через падіння обсягів виробництва, і якщо влада не вживе заходів і не буде реалізовувати комплексну програму підтримки автопрому, то Луцьк та Черкаси втратять підприємства, що забезпечують значну частку місцевих бюджетних надходжень.
Раніше міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко заявляв журналістам, що сумнівається в одночасному введенні спецмита на імпорт автомобілів і утилізаційного збору, але підкреслив, що ініціатива про необхідність захисних заходів повинна йти від виробників.
Як повідомлялося, 3 вересня Кабінет Міністрів зобов'язав імпортерів російських автомобілів і автобусів забезпечити їх утилізацію.
"Укравтопром" заявив, що це рішення непродумане, оскільки постанова не вводить ніяких податків чи зборів, а встановлює вимогу до імпортерів автомобілів, причому тільки вироблених в Росії, самостійно забезпечити утилізацію автомобілів, що ввозяться після виведення їх з експлуатації або підписати відповідний договір з певними компаніями.
При цьому, на думку асоціації збір повинен вводитися на імпортні авто незалежно від країни їх походження.
З вересня Росія ввела утилізаційний збір на поставлені в країну, в тому числі з України, колісні транспортні засоби.
На початку червня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення спеціального мита на імпорт автомобілів (за даними імпортерів, її розмір 6,46-15,1%), але це рішення досі не опубліковано і не набрало чинності, оскільки не погоджене з необхідними відомствами.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас