0 800 307 555
0 800 307 555

Антикризова програма Штатів завдасть шкоди країнам, що розвиваються, - експерт


Антикризова програма Штатів завдасть шкоди країнам, що розвиваються, - експерт

США не зможуть вирішити свої економічні проблеми третім раундом програми кількісного пом'якшення QE3, але нашкодять економікам, що розвиваються.

Про це заявив міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега на зустрічі з міністром фінансів Франції П'єром Московічі. "Не думаю, що ця програма дозволить вирішити безліч проблем США, зате вона здатна завдати безліч неприємностей державам, що розвиваються", - зазначив він.

Мантега відзначив, що ця програма призведе до зниження курсу долара відносно інших валют, що вдарить по експортній конкурентоспроможності країн, що розвиваються, в тому числі Бразилії. Крім того, девальвація американської валюти знижує вартість доларових резервів країн.

Нагадаємо, QE3 полягає у викупі до кінця вересня іпотечних облігацій на $23 млрд, а з жовтня - по $40 млрд на місяць. Фактично мова йде про безготівкову емісію долара, яка, проте, спрямована не на фінансування бюджетного дефіциту, а на зниження ставок в економіці, що повинно стимулювати кредитну активність і споживчі витрати.

Курс гривні, на відміну від курсу бразильського реала, є фіксованим і прив'язаний до долара. Тому українська валюта буде послаблюватися разом з доларом, що, навпаки, повинно підвищити експортну конкурентоспроможність країни. Тому Україна може виграти від QE3.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua