Відпочинок на орендованих яхтах стає все популярнішим серед українців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Відпочинок на орендованих яхтах стає все популярнішим серед українців

1696
Доступний відпочинок на орендованих яхтах став популярним видом літнього дозвілля серед українських білих комірців, - пише Христина Бердинських у журналі Корреспондент від 14 вересня 2012 року.
Дитяча мрія відправитися в подорож на яхті довгий час здавалася Олександру Бурцеву недосяжною. Це задоволення для товстосумів, запевняв сам себе аналітик IT-компанії, і йому-то воно точно буде не по кишені.
Все змінилося відразу, коли влітку 2010 року знайомі запросили його в тижневий вояж під вітрилом в Хорватію. У цей момент Бурцев і дізнався, що мрія коштує близько 1,5 тис. євро з перельотом. Причому це вартість тижня морських прогулянок в розпал відпускного сезону - восени за ті ж гроші можна відпочивати на воді у два рази довше. Киянин прийняв пропозицію і поринув в особливий світ.
"На яхті кожен день не схожий на інший. Сьогодні галасливе місто, завтра - стародавні руїни, а післязавтра - дика бухта, нічне купання і зірки", - згадує Бурцев.
Враження виявилися такими сильними, що мандрівник, повернувшись додому, вирішив: з минулим пора покінчити. Він звільнився з попередньої роботи, отримав права капітана парусного судна і зайнявся організацією яхтових круїзів для друзів і знайомих, нітрохи не переймаючись тим, що власного вітрильника в нього немає.
Екс-аналітик знав: у приморських країнах плавзасіб можна взяти напрокат. І це не дорого: наприклад, оренда трикаютної яхти, що вміщує до семи осіб, включаючи капітана, в акваторії Греції або Хорватії коштує близько 2 тис. євро на тиждень. Єдине, що слід додати до цієї суми, - вартість авіаперельоту і продуктів, що закуповуються на місці.
Ідея Бурцева з'явилася в потрібному місці і в потрібний час: в останні пару років все більше представників українського середнього класу проводять свою відпустку в багатоденних прогулянках під вітрилом. Сезон весна/літо-2012 і зовсім став рекордним: як мінімум чотири сотні білих комірців, що не мають ні грошей, ні можливостей утримувати власний вітрильник, перетворилися на морських вовків, ставши учасниками середземноморських вояжів.
Одна тільки фейсбук-спільнота One life, заснована рік тому 32-річним українським бізнесменом Артемієм Суріним, організувала в 2012 році два масові "запливи". Навесні 100 осіб на десяти яхтах каталися уздовж узбережжя Греції. А влітку флотилія з 19 орендованих вітрильників прийняла на борт 180 пасажирів, переважна більшість яких представляли Україну, і провезла всю цю братію уздовж узбережжя Хорватії.
"Ми хотіли зруйнувати стереотип, що яхти доступні тільки багатим людям", - розповідає Корреспонденту Сурін. І їм це вдалося: грецький тур обійшовся кожному учаснику в 1,1 тис. євро включаючи переліт, хорватський був трохи дорожчим - 1,5 тис. євро. Ціна порівнянна з традиційним курортним відпочинком в Європі, але за враженнями такі вояжі дадуть 100 очок вперед стандартним турам.
Встали на воду
Сурін відкрив для себе та інших ідею яхтових вояжів на острові Самуї в Таїланді, де він живе по три-шість місяців у році, віддалившись від активного ведення бізнесу на батьківщині. Його ініціатива скоро стала популярною в Мережі, а потім Сурін вирішив витягнути віртуальних однодумців в реальне море. І ті, хто відгукнувся на цю пропозицію, переконалися, що такий відпочинок дарує масу емоцій, не вимагаючи надзусиль.
Щоб піти в похід на вітрильнику, зовсім не обов'язково мати морехідний досвід: судном зазвичай керує найнятий капітан - як місцевий, так і український, - а вояжі проходять в спокійних водах.
Подорож зовсім не передбачає, що зранку до ночі людина буде в морі, пояснює Бурцев. Максимальні переходи по воді між пунктами займають 5 годин. Весь інший час мандрівники гуляють по суші, вивчають місцевість, розважаються. При цьому, пересуваючись під вітрилом, учасники експедиції можуть пропрацювати з капітаном маршрут, щоб зупинятися в наймальовничіших бухтах, позасмагати, порибалити або оглянути визначні пам'ятки.
До вечора яхта, як правило, опиняється на стоянці - там вона перетворюється на міні-готель і базу для сухопутних прогулянок. На березі пасажири і вечеряють - в місцевих ресторанчиках. На папері цей розпорядок дня виглядає дещо буденним, але на ділі учасники отримують масу незабутніх вражень.
"Це одна із найяскравіших подорожей у моєму житті. Для мене це як ковток свіжого повітря", - такими словами Ольга Надуда, фінансовий контролер міжнародної компанії BASF, описала свій серпневий вояж разом з One life уздовж берегів Хорватії. З нього вона привезла гарний рівний загар, а також широку усмішку, яка не сходить з її обличчя, поки киянка ділиться враженнями від яхт-туру. Наприклад, коли розповідає про відвідини романтичного острова Хвар або згадує, як одного разу самостійно стояла за штурвалом. І навіть про пережитий на морі шторм силою три-чотири бали, коли судно сильно кренилось на хвилях, Надуда говорить з посмішкою.
Позитивність і "ненапряжність", притаманні яхт-турам, підкреслювали всі ті адепти і неофіти яхтових вояжів, з ким говорив Кореспондент. Ці два фактори вкупі з відносною доступністю подібного відпочинку призвели до того, що з кожним сезоном множиться кількість тих, хто готовий провести відпустку під вітрилом.
Приміром, в 2012 році в Егейське море окрім команди Суріна виходила ще і група з 38 українців, які назвали себе Manzana Club. У серпні вони на чотирьох яхтах здійснили вояж навколо Греції. Одним з "клубменів" став 33-річний телеведучий Ігор Посипайко. Він відпочиває "на воді" майже півжиття - з 15 років і без заминки готовий назвати аргументи на користь морських вояжів: кожну хвилину навколо щось змінюється, і за короткий час можна відвідати різні острови, бухти і точки на узбережжі. Але головне, за словами Посипайка, - це повне перезавантаження мозку і позбавлення від міської суєти.
Про затребуваність "перезавантаження" говорить те, що до половини мандрівників під вітрилом, за підрахунками Суріна, - жителі головного мегаполісу України.
Легкий відпочинок
Рівень доходів учасників колективних прогулянок на яхтах, за словами натхненника One life, може істотно різнитися. "Коли ми подорожували в Греції, у нас на одній яхті був мільйонер, який живе в Монако, і київські студенти", - розповідає Сурін. І все ж основний контингент подібних турів формує середній клас мегаполісів.
Сьогодні в українців є кілька варіантів доступного відпочинку на яхтах. По-перше, можна звернутися в спеціалізовані агентства, такі, наприклад, як BB Yachting. У середньому ціна тижневого туру від цієї компанії коштуватиме від 1,5 тис. євро з людини. За літо-2012 турфірма, за словами її заступника директора Альони Зелененької, орендувала під українців 120 яхт. Причому відпочинок під вітрилом з турфірмами можливий і восени-взимку, тільки вже не в Егейському морі, а на далекому півдні - в Таїланді або на Карибах.
Другий варіант - стати членом спільноти а-ля One life і за трохи менші гроші відправитися в багатоденний круїз.
А можна організувати й економплавання своєю компанією. Для цього потрібно, щоб серед учасників був власний шкіпер - людина, що має права на керування яхтою. У такому випадку витрати, за словами Зелененької, будуть невисокими: тижнева оренда невеликого двокаютного судна на чотирьох осіб у Греції обійдеться в 850 євро. Правда, до цих витрат доведеться додати гроші на авіаквитки в обидва боки, а також витрати на харчування.
Скільки б не коштувала відпустку під вітрилом, вона, як правило, призводить до того, що пасажири хочуть перетворитися на шкіперів або як мінімум повторити вояж. Крім того, мандрівники, які отримали морський експірієнс, допомагають залучити нових клієнтів. "Одні спробували, розповіли іншим. І ті, хто хоче чогось більшого, ніж пляжний відпочинок і готелі, потягнулися на яхти", - запевняє Бурцев.
А потягнулися, судячи з усього, багато. Принаймні Сурін, який організовував у цьому році два велелюдні виходи в море, в наступному планує провести вже чотири.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас