0 800 307 555
0 800 307 555

Україна може відмовитися від підвищення мит на ввезення імпортних автомобілів - Порошенко


Україна може відмовитися від підвищення мит на ввезення імпортних автомобілів - Порошенко

Україна після введення утилізаційного збору на імпортні автомобілі з РФ може відмовитися від підвищення імпортного мита на ввезення автомобілів в країну.

Про це сьогодні повідомив журналістам міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко.

Він зазначив, що питання доцільності дії цих двох захисних заходів буде детально вивчене.

"Я не вважаю, що ми будемо допускати паралельне введення цих двох захисних заходів", - сказав П.Порошенко

При цьому він підкреслив, що рішення про збільшення імпортного мита за рішенням міжвідомчої комісії про міжнародну торгівлю може бути скасовано за ініціативою українських виробників.

"Дана ініціатива повинна і буде виходити не від уряду, а від українських виробників. Якщо виробники вважатимуть нинішній режим захисту достатнім, то ми з розумінням поставимося до цього", - сказав П.Порошенко.

Нагадаємо, в червні українська Міжвідомча комісія з зовнішньої торгівлі ухвалила рішення про підвищення в Україні мит на імпортні автомобілі, однак документ ще не опублікований і не вступив в дію.

Довідка. Україна у відповідь на дії Росії ввела утилізаційний збір на ввезення російських автомобілів і автобусів (постанова Кабміну від 3 вересня 2012 року).

З 1 вересня п. р. Росія ввела утилізаційний збір на імпортні автомобілі. За оцінкою експертів, дія утилізаційного збору може зробити українські автомобілі в РФ на 10-12% дорожчими.

Збір був введений з метою захистити російський автопром в умовах різкого зниження мит після вступу РФ до СОТ.

В уряді України відзначали, що введення утилізаційного збору не узгоджується з нормами Договору про Зону вільної торгівлі СНД і суперечить Договору Євразійської комісії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua