0 800 307 555
0 800 307 555

Зовнішній борг України досяг 74% від ВВП


Зовнішній борг України досяг 74% від ВВП

Валовий зовнішній борг України в січні-червні 2012 року виріс на 2,2% - до $129 млрд, або 74% від ВВП, повідомив Національний банк України (НБУ).

"Триває тенденція зниження рівня боргу відносно ВВП від його максимального рівня в кінці 2009 року майже 90%. Це відбувається через вищі темпи зростання доларового ВВП країни, в порівнянні з борговими залученнями", - вказується в повідомленні з посиланням на начальника управління методології, аналізу та прогнозування платіжного балансу НБУ Сергія Ніколайчука.

За даними Нацбанку, в номінальному вимірі обсягів зовнішнього боргу спостерігається тенденція скорочення заборгованості державного сектора і банків, тоді як реальний сектор економіки продовжує досить активно залучати зовнішні боргові ресурси.

Зовнішній борг держсектора за перше півріччя скоротився на 9,5% - до $30 млрд, що пов'язано, насамперед, з плановими виплатами Нацбанком за кредитом МВФ та погашенням урядом єврооблігацій і кредитів.

Українські банки в січні-червні скоротили обсяг зовнішніх зобов'язань на 4,6% - до $24 млрд. У цілому з початку 2009 року заборгованість українських банків перед нерезидентами скоротилася більш ніж на $15 млрд. Згідно з даними НБУ, погашення банками зовнішніх боргів пов'язано, в першу чергу, зі зменшенням використання позикових коштів в банківській системі і заміщенням зовнішніх ресурсів внутрішніми, зокрема, депозитами в іноземній валюті.

Разом з тим, згідно з повідомленням, підприємства реального сектора продовжують залучати зовнішні ресурси. Борг інших секторів економіки за перше півріччя 2012 року збільшився на 10,4% - майже до $75 млрд.

"Значна частина такого приросту обумовлена зростанням кредиторської заборгованості підприємств за зовнішньоторговельними операціями - на $3 млрд", - наголошується в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua