Для України емісія долара корисна - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Для України емісія долара корисна - експерт

Валюта
9283
Спроба США вирішити проблеми своєї економіки за рахунок емісії безготівкового долара, яку передбачає третій раунд програми кількісного пом'якшення (QE3), тягне за собою інфляційні ризики. Інфляція зачепить всі основні активи - від сировини до дорогоцінних металів, пише "Коммерсант-Украина".
Незалежне агентство Egan-Jones уже знизило рейтинг США з АА до АА-. В агентстві впевнені, що політика ФРС обрушить долар і накрутить ціни на нафту. Дійсно, за два дні з моменту оголошення запуску програми - четвер-п'ятницю - вартість нафти марки WTI вперше з травня перевищила позначку $100. Курс долара до європейської валюти знизився до $1,3119.
У той же час для української економіки падіння долара може бути корисним. "Це означає, що гривня трохи ослабне відносно основних торгових валют - євро і рубля, що покращить торговельний баланс", - вважає керуючий партнер Capital Times Ерік Найман. До того ж Україна може виграти і від подорожчання сировини, ціни на яку встановлюються в доларах, - від металу до зерна.
QE1 був ухвалений 3 жовтня 2008 року. Крім викупу активів на $700 млрд, названого "планом Полсона", передбачалося введення податкових пільг на $150 млрд і збільшення гарантій за банківськими депозитами зі $100 тис. до $250 тис. Ефект проявився не відразу. 6 квітня 2009 року американський індекс досяг мінімальних рівнів, лише після чого почався його різкий підйом.
4 листопада 2010 року був запущений другий раунд - QE2 - обсягом $600 млрд. Його метою було підвищення кредитування економіки, недопущення дефляції і створення робочих місць. Програма завершилася 30 червня 2011 року.
Від попередніх етапів QE3 відрізняється тим, що в ньому не позначені граничний обсяг і термін закінчення викупу активів. Він спрямований на активізацію ринку нерухомості і створення робочих місць.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас