0 800 307 555
0 800 307 555

ЄЦБ, можливо, не доведеться вдаватися до програми викупу облігацій - експерт


ЄЦБ, можливо, не доведеться вдаватися до програми викупу облігацій - експерт

Європейському центральному банку (ЄЦБ), можливо, не доведеться вдаватися до викупу облігацій держав єврозони, вважає член виконавчої ради ЄЦБ і голова Центробанку Кіпру Панікос Деметріадіс.

Можливість викупу облігацій в необмеженому обсязі в рамках нової програми ЄЦБ може означати, що "в підсумку ці дії не будуть потрібні", заявив П.Деметріадіс в інтерв'ю агентству Bloomberg.

"Ніхто не захоче грати проти необмежених резервів Центробанку. Так само як ніхто не буде грати, наприклад, проти Федерального резерву", - зазначив він.

Дохідності облігацій Іспанії та Італії різко знизилися з 26 липня, коли президент ЄЦБ Маріо Драгі пообіцяв зробити все необхідне для захисту євро.

Минулого тижня ЄЦБ повідомив про схвалення програми викупу в необмеженому обсязі облігацій тих держав єврозони, які звернуться по допомогу з коштів європейських антикризових фондів.

"У Центробанку є та прекрасна можливість, якої немає в жодного гравця на ринку, коли він говорить, що готовий зробити все необхідне, і всі йому вірять, - додав П.Деметріадіс. - В остаточному підсумку він може нічого і не робити".

ЄЦБ витратив 220 млрд. євро на викуп облігацій в рамках попередньої програми, що мала обмежений обсяг. За словами П.Деметріадіса, Європі необхідно переглянути свій підхід до бюджетної консолідації. "Нам необхідно переключитися на програми, які роблять акцент на збільшення зростання, - заявив він. - Бюджетна консолідація більш успішна, якщо вона не має негативного впливу на економічний підйом". Кіпр звернувся за допомогою до Євросоюзу в червні цього року. П.Деметріадіс сподівається, що допомога буде узгоджена "якнайшвидше", проте не очікує її схвалення в цьому місяці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua