0 800 307 555
0 800 307 555

Показники бюджету перебувають на "середньому реалістичному рівні" - Акімова


Показники бюджету перебувають на "середньому реалістичному рівні" - Акімова

Схвалений сьогодні урядом проект державного бюджету України на 2013 рік "потребує глибокого опрацювання".

Про це заявила журналістам перший заступник голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова після засідання Кабінету міністрів.

І.Акімова сказала: "Я вважаю, що сьогоднішній бюджет, який був винесений на Кабмін, потребує ще глибокого опрацювання. Ми повинні ознайомитися детальніше з цифрами. Що стосується макроекономічних показників, то вони знаходяться десь, я б сказала, на середньому реалістичному рівні. Тому що вони дуже наближені до показників, які прогнозували на 2013 рік Міжнародний валютний фонд і Світовий банк. Що стосується основних деталей, то повторюю, що бюджет потребує доопрацювання".

Вона зазначила, що прем'єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабміну дав завдання до п'ятниці, 14 вересня, відкоригувати проект до внесення до Верховної Ради. "І, я вважаю, що в парламенті буде наступний етап доопрацювання", - сказала І.Акімова.

Як повідомлялося, сьогодні, 12 вересня, Кабінет міністрів України затвердив проект закону України "Про державний бюджет на 2013 рік" з доходами 394,6 млрд грн, що на 6,4% більше від плану на 2012 рік, та витратами з сумою надаваних кредитів - 434,6 млрд грн, що на 6,3% більше від плану на поточний рік.

Як повідомив міністр фінансів України Юрій Колобов, планується, що дефіцит держбюджету становитиме 27,8 млрд грн, що відповідає 1,65% ВВП (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз України").

Міністр повідомив, що в проекті закладена сума компенсації за різницю в тарифах для "Нафтогазу", але не уточнив її. При цьому Ю.Колобов зазначив, що на поточний рік ця цифра становить 12 млрд грн, з яких на 6 млрд грн вже випущено облігацій внутрішньої державної позики, друга половина суми компенсації для НАКу поки не затребувана. Також в 2013 році уряд має намір надати держгарантії на загальну суму 16 млрд грн, що відповідає 1% ВВП.

Ю.Колобов уточнив, що проект бюджету на 2013 рік розрахований, виходячи із затверджених урядом ще в 2011 році макропоказників, зокрема, зростання ВВП - 4,5%, показник номінального ВВП - 1,688 трильйонів грн, інфляція - 5,9 %.

При цьому раніше, у вступному слові на сьогоднішньому засіданні Кабміну, прем'єр-міністр Микола Азаров сказав, що Кабмін погіршив прогноз зростання ВВП за підсумками 2013 року, у порівнянні з 2012 роком до 3,4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua