0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд подумав і вирішив збільшити прогнозоване зростання ВВП до 4,5%


Уряд подумав і вирішив збільшити прогнозоване зростання ВВП до 4,5%

Уряд України під час обговорення проекту державного бюджету на 2013 рік в середу покращив прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) до 4,5%, тоді як на відкритті засідання прем'єр Микола Азаров оцінив його в 3,4%.

"Під час розгляду проекту бюджету були покращені показники (зростання) ВВП до 4,5%", - повідомив представник прес-служби Кабінету міністрів журналістам, що очікують завершення засідання.

Як повідомлялося, реальний ВВП України в 2011 році, за даними Держстату, збільшився на 5,2%. При цьому в четвертому кварталі його зростання сповільнилося до 4,7% з 6,5% у третьому, тоді як у другому і першому воно дорівнювало, відповідно, 3,9% і 5,4%.

Уряд заклав у держбюджет на 2012 рік прогноз зростання реального ВВП на 3,9% при інфляції 7,9%. За підсумками семи місяців ВВП країни виріс на 2% при дефляції 0,1%, проте в третьому кварталі очікується падіння ВВП, у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року.

Експерти міжнародних фінансових організацій та незалежні експерти більш обережні в прогнозах, оцінюючи можливе зростання української економіки цього року в 1-3%. Консенсус-прогноз, складений Мінекономрозвитку з оцінок різних експертів, у серпні був погіршений до 2,3% з 3,2% у квітні.

Експерти прогнозують прискорення зростання ВВП в 2013 році до 3,6%, хоча чотирма місяцями раніше допускали вищі темпи - 4,1%. Згідно з консенсус-прогнозом, інфляція в наступному році зросте до 7,8% (квітнева оцінка - 7,2%) у зв'язку із закладеними припущеннями про зростання тарифів на газ, електроенергію та теплопостачання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua